پایگاه خبری کاراته دو
اخبار کاراته اصفهان ایران جهان 
جمعه 14 مهر ؛
سوپر لیگ و لیگ برتر کاراته آغاز می شود


هفته اول از دور رفت نهمین دوره سوپر لیگ و دواردهمین دوره لیگ برتر کاراته کشور جمعه 14 مهر ماه در سالن شهید افراسیابی تهران آغاز می شود.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، طبق برنامه اعلام شده از سوی سازمان لیگ فدراسیون در هفته نخست سوپر لیگ که با انجام 8 دیدار پی گیری خواهد شد، در مرحله اول ، شهید ستاری قرچک استراحت دارد ، تیم مقاومت با بانک سپه، هیات کاراته آذربایجان شرقی با صنعت برق هرمزگان، دانشگاه آزاد اسلامی با هیات کاراته گیلان و ابومسلم خراسان با مناطق نفت خیز جنوب دیدار خواهند کرد.

در مرحله دوم هم تیم مقاومت استراحت خواهد داشت، هیات کاراته آذربایجان شرقی با شهید ستاری قرچک، دانشگاه آزاد اسلامی با بانک سپه، ابومسلم خراسان با صنعت برق هرمزگان و مناطق نفت خیز جنوب با هیات کاراته گیلان مبارزه می کنند.

لیگ برتر نیز با برگزاری 12 دیدار پی گیری می شود که برنامه دیدارها به شرح ذیل است:
در گروه یک و در مرحله اول دانشگاه پلیس با گاز زنجان
شهدای الوند با باشگاه آرمان
هیات کاراته کردستان با هیات کاراته تاکستان

در مرحله دوم: شهدای الوند با گاز زنجان
هیات کاراته کردستان با دانشگاه پلیس
هیات کاراته تاکستان با باشگاه آرمان

در گروه دوم هم در مرحله اول: شهرداری ساوه با هیات کاراته خراسان رضوی
فولاد مبارکه سپاهان با شهید داورزنی قرچک
شهرداری دهگلان با هیات کاراته همدان

در مرحله دوم: فولاد مبارکه سپاهان با هیات کاراته خراسان رضوی
شهرداری دهگلان با شهرداری ساوه
هیات کاراته همدان با شهید داورزنی قرچک.
[ چهارشنبه دوازدهم مهر ۱۳۹۱ ] [ 12:12 ] [ خبر نگار ]
فدراسیون جهانی کاراتهwkf تقویم ورزشی خود در سال 2013 را منتشر کرد که بر اساس آن تعداد لیگ جهانی موسوم به کاراته وان از 6 مرحله به 8 مرحله افزایش یافته است.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، نخستین مرحله لیگ جهانی کاراته وان 30 دی و اول بهمن ماه در پاریس فرانسه برگزار خواهد شد، هلند طی روزهای 19و20 اسفند میزبان دومین مرحله لیگ جهانی خواهد بود. روسیه، اندونزی،کره، ترکیه،آلمان و اتریش میزبانان 6 مرحله بعدی هستند که به ترتیب در ماههای فروردین، تیر، اوایل و اواخرشهریور، مهر و آذر ماه برگزار می گردد.

فدراسیون جهانی کاراته قرار است در سال 2013 دو رویداد را تحت عنوان ورلد کاپ برگزار کند که اولی طی روزهای 26 و 27 اسفند ماه در کشور اسلوونی و دومی در روزهای 21و22 مهر ماه برگزار خواهد شد.

بر اساس این گزارش، چهلمین دوره مسابقات قهرمانی جوانان و امیدهای اروپا بهمن ماه در ترکیه، چهل و هشتمین دوره مسابقات قهرمانی بزرگسالان اروپا اردیبهشت ماه در مجارستان، بازیهای جهانی مرداد ماه در شهر کالی کلمبیا، مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا در ماه جولای و به میزبانی امارات انجام می شود.

برگزاری مسابقات قهرمانی بزرگسالان امریکای لاتین درآرژانتین، پیکارهای قهرمانی جوانان و امیدهای جهان امریکای لاتین در کلمبیا، مسابقات قهرمانی جهان رده سنی جوانان و امیدها و نیز جام جهانی زیر 21 سال در اسپانیا، هفتمین دوره مسابقات قهرمانی امیدها و جوانان افریقا در تونس، یازدهمین دوره مسابقات قهرمانی اروپا در مونته نگرو و ششمین اردوی فدراسیون جهانی کاراته و جام جهانی کاراته وان جوانان در کوفور یونان از دیگر برنامه های فدراسیون جهانی در سال 2013 است.
[ سه شنبه یازدهم مهر ۱۳۹۱ ] [ 10:14 ] [ خبر نگار ]
فدراسیون جهانی کاراته با رویای شناساندن کاراته بهتمام جهانیان  ۷ اکتبر را روز جهانی کاراته یا  'K Day' نامید در این روزطبق اعلان فدراسیون جهان تمامی فدراسیونهای ملی بایستی برنامه های متنوعی را بر پا نمایند و با نمایشهای عمومی وبا شعار  "Let the World discover Karate" (کاراته را به تمام جهان بشناسانی) سعی دارند در سند چشم انداز فدراسیون جهانی کاراته در سال ۲۰۲۰ کاراته وارد بازیهای المپیک شود

[ جمعه هفتم مهر ۱۳۹۱ ] [ 11:57 ] [ خبر نگار ]
علی شاهزیدی عضو تیم کاتای سپاهان که فصل گذشته با این تیم بر سکوی سوم سوم لیگ برتر قرار گرفت در آستانه آغاز رقابت های لیگ برتر به ایمنا گفت: تیم های سوپر لیگی سپاهان، سپاهان نوین و تیم لیگ برتری سپاهان تحت عنوان یک تیم در رقابت های لیگ برتر شرکت می کنند. مدیران تیم در تلاش بودند تا بازیکنانی که به لحاظ فنی در سطح مطلوبی قرار دارند و علاوه بر این کم حاشیه نیز هستند را حفظ کنند.
وی ادامه داد: تعدادی از بازیکنان فصل قبل پیشنهادات خوبی داشتند و از سپاهان جدا شدند اما برخی هم ترجیح دادند برای سپاهان به روی تاتامی بروند. تیم کاتای سپاهان که متشکل از برادران شاه زیدی و حمید زاغیان هست امسال هم به عنوان تیم کاتا برابر سپاهان در لیگ برتر شرکت می کند. با توجه به این که ما پیشنهادات مالی بهتری نسبت به سپاهان داشتیم اما ترجیح دادیم برای تیم شهر خود به میدان برویم.
شاه زیدی گفت: برای حضور در لیگ برتر از فروردین ماه تمرینات خود را آغاز کردیم. ابتدا تمرینات میدانی و بدنسازی را زیر نظر مربیانی چون چوپانی و گوهری مهر در پایگاه قهرمانی اصفهان پیگیری کردیم و بعد از قطعی شدن قراردادمان با سپاهان زیر نظر استاد ناظریان و عباس فیروزیان و سعید ابراهیمی و استاد مردانی که مربی اصلی ما نیز هستند تمرینات را ادامه دادیم.
وی با اشاره به اینکه سپاهان سال قبل نیز هدفش کسب عنوان قهرمانی در لیگ برتر بود ادامه داد: فصل گذشته نیز می توانستیم عنوان قهرمانی را کسب کنیم اما با توجه به مصدومیت یکی از بازیکنان کلیدی تیم کاتا این عنوان به دست نیامد . با این حال فکر می کنم سیاست گذاری مسوولان باشگاه حضور در لیگ برتر و رسیدن به سوپر لیگ با قهرمانی در این رقابت هاست که امیدواریم حاصل شود.
[ سه شنبه چهارم مهر ۱۳۹۱ ] [ 8:16 ] [ خبر نگار ]
فدراسیون کاراته در نظر دارد اولین دوره مسابقات قهرمانی کشور سبکهای w.k.f در دو بخش بانوان و آقایان را 23 و 24 آذر ماه برگزار نماید.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته،این دوره از پیکارها در رده سنی بزرگسالان و در دو بخش کاتا و کومیته تیمی و انفرادی طی روزهای 23 و 24 آذر ماه برگزار خواهد شد.
حداقل سن برای حضور در مسابقات کاتا 16 سال تمام و در کومیته 18 سال تمام است.

نفرات شرکت کننده در کاتای تیمی و انفرادی دور اول و دوم شی تی کاتا و در مرحله بعدی توکوئی کاتا و در کاتای تیمی تیم های راه یافته به فینال باید بونکای را اجرا نمایند.

هر سبک باید دو نفر از ارشد ترین داوران سبک را به این مسابقات اعزام کند، ضمن آنکه در کاتا انفرادی و در هر وزن کومیته انفرادی یک شرکت کننده و در کاتای تیمی، با یک تیم حضور یابند.

مسابقات کومیته انفرادی بانوان دراوزان 50-،55-،61-،68-و68+کیلوگرم و مسابقات مردان در اوزان 55-،60-،67-،75-،84-و84+کیلوگرم برگزار می شود.

مسابقه کومیته تیمی بانوان سه نفره و کومیته تیمی مردان 5 نفره است.

سبکها برای اعلام آمادگی و ارسال اسامی تا اول آذر ماه فرصت دارند.

[ دوشنبه سوم مهر ۱۳۹۱ ] [ 13:18 ] [ خبر نگار ]

رييس کمیته آزمون فدراسیون از برگزاری آزمونهای دان 6،5و 7 سبکهای wkf در تاریخ 10 آبان ماه در سالن شهید کبکانیان تهران خبر داد.

منوچهر حاجی محمدیان در همین خصوص به سایت فدراسیون کاراته گفت: يك روز پیش از برگزاری آزمون دان6،5و 7 شرکت کنندگان با در کلاسي که روز نهم آبان برگزار می شود حضور داشته باشند.

وی افزود: طی بخشنامه ای به سبکها اعلام شده تا به منظور یکسان سازی و ایجاد هماهنگی، باید موارد آزمون مربوط به سبک خود را تا 25 مهر ماه به فدراسیون اعلام کنند. کمیته آزمون پس از جمع آوری موارد مختلف آزمون مربوط به سبکها و نظر کارشناسی به جمع بندی نهایی رسیده و موارد آزمون یکسانی را برای تمامی سبکها در نظر خواهد گرفت.

جهت دریافت بخشنامه مربوط به آزمون به قسمت بخشنامه سایت مراجعه نمایید.

 

[ دوشنبه سوم مهر ۱۳۹۱ ] [ 13:16 ] [ خبر نگار ]
در پایان پنجمین مرحله لیگ جهانی موسوم به کاراته وان که به مدت دو روز در فرانکفورت آلمان برگزار شد، تیم ملی فرانسه با کسب 5 طلا، 2 نقره و 4 برنز مقتدرانه به مقام قهرمانی دست یافت.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، در این دوره از رقابتها که 665 کاراته کا از 57 کشور حضور داشتند، پس از فرانسه، تیم ملی هلند با 2طلا و2 نقره بر سکوی دوم ایستاد. ویتنام با 2طلایی که در بخش کاتای انفرادی و تیمی بانوان بدست آورد در جایگاه سوم ایستاد. تیم ملی ایتالیا با یک طلا، یک نقره و 6 برنز در جای چهارم قرار گرفت و ونزوئلا با یک طلا و یک نقره تیم پنجم این دوره از مسابقات نام گرفت.

بر اساس این گزارش در پنجمین مرحله لیگ جهانی مجموعاً 24کشور سهمی از مدال های توزیع شده داشتند.

اما در آخرین روز مسابقات و در وزن منهای 60 کیلوگرم كالويس کالینس از لیتوانی که ماه گذشته در کاراته وان استانبول با شکست 4 بر یک امیر مهدی زاده نماینده سبک وزن کاراته کشورمان صاحب نشان طلا شده بود، این بار هم بر سکوی اول ایستاد. نفر سوم جهان در سال 2010 در مسابقات کاراته وان فرانکفورت در فینال موفق شد آندرس رندون از کلمبیا را شکست دهد. در این وزن لوکا ماروسا از ایتالیا و اولگ فیلیپیچ از اوکراین مشترکاً بر سکوی سوم ایستادند.

در سنگین وزن مردان، نادیر بنسیا از فرانسه با شکست دادن مورنو شپارد از هلند قهرمان شد و عناوین سوم این وزن مشترکاً به مونزو ملادو از شیلی و گری ابراهیم از فرانسه رسید.در این وزن شکست و ناکامی هورنه جاناتان ملی پوش رنگین پوست آلمان و دارنده سه طلای اروپا در سالهای 2010،2011 و 2012 که در مرحله چهارم لیگ جهانی در استانبول تركيه با پیروزی مقابل سامان حیدری از کشورمان به مقام نخست دست یافت از شگفتی ها بود.

در آخرین روز پنجمین مرحله لیگ جهانی در آلمان همچنین مبارزات سبک و سنگین وزن بانوان نیز برگزار شد که طی آن در وزن منهای 50 کیلوگرم بتی آکویلنا از فرانسه به مقام قهرمانی دست یافت و طلا گرفت. در این وزن امیل توی از فرانسه بر سکوی دوم ایستاد و کاراته کاهای اتریش و آلمان مشترکاً سوم شدند.

در وزن به اضافه 68کیلوگرم ماسا مارتینوویچ از کرواسی به نشان طلا رسید. وانسکا نورتان از هلند بر سکوی دوم ایستاد. در این وزن فرانسه و فنلاند عناوین سوم را مشترکاً بین خود تقسیم کردند.

مسابقات كاراته وان فرانكفورت آلمان آخرين مرحله اين رقابتها پيش از بيست و يكمين دوره مسابقات قهرماني جهان بود، ازاين رو اكثر كشورهاي اروپايي و مدعيان جهاني با تركيب كامل در اين پيكارها حضور يافتند.
[ دوشنبه سوم مهر ۱۳۹۱ ] [ 13:14 ] [ خبر نگار ]
عناوین برتر روابط عمومی هیات کاراته استانهای کشور در شش ماهه اول سال 1391 به روابط عمومی هیات کاراته استان اصفهان، قزوین و فارس رسید.

به گزارش  سایت فدراسیون کاراته محسن آشوری، دبیر فدراسیون کاراته با اعلام این خبر اظهار داشت: این انتخاب بر اساس عملکرد و فعالیتهای روابط عمومی استانها و میزان مشارکت و همکاری آنها با روابط عمومی و سایت خبری فدراسیون در نیمه اول سالجاری صورت پذیرفته است .وی افزود: بنا داریم این رتبه بندی را بر اساس شاخصه های که برای این امر در نظر گرفتیم شش ماهه دوم سال هم انجام دهیم.

دبیر فدراسیون کاراته با تاکید بر اینکه روابط عمومی در نوک پیکان حرکتی هر سازمانی قرار دارد، گفت: امروز جایگاه روابط عمومی قابل مقایسه با گذشته نیست. یکی از وظایف مهم روابط عمومی برقراری ارتباط دو سویه و معقول بین مسئولان هیات و خانواده کاراته در آن استان می باشد، ضمن اینکه با معرفی استعدادها و ورزشکاران مستعد گمنام موجبات رشد و شکوفایی بیش از پیش کاراته در استان ها و شهرستانها و تمام بخش ها و روستاها را فراهم آورد.

آشوری با اشاره به اینکه داشتن سایت خبری به روز که انعکاس دهنده تمامی فعالیتهای هیات باشد، یکی از مهم ترین فاکتورهای مهم در انتخاب روابط عمومی هیات استانها است، گفت: برخی از هیات استانها برغم اینکه فعالیت مطلوبی دارند، اما چون با فقر اطلاع رسانی مواجه هستند، فعالیت های آنها متاسفانه به چشم نمی آید. وی ابراز امیدواری کرد در یکی دو ماه آینده تمامی هیاتها دارای پایگاه اطلاع رسانی درخور شایسته ای شوند.

دبیر فدراسیون کاراته همچنین گفت: با بررسی عملکرد روابط عمومی سبکهای تحت پوشش فدراسیون برترین روابط عمومی سبکها نیز در یکی دو هفته آینده معرفی خواهد شد.

شایان ذکر آنکه برادران علی ، محمدعلی و حمید شاهزیدی در 4 سال گذشته به همراه تیم توانمند روابط عمومی استان با کمترین منابع مالی به طریقه باشکوهی تمامی رویدادهای استان اصفهان را به کمک مهدی اعتباری ،مصطفی سعیدی ، مهران انوری ، مریم کفعمی ، حمید رضا زاغیان ، احمد کریم زاده و بسیاری دیگر برگزار نموده اند و این نتیجه یک کار تیمی می باشد.

[ یکشنبه دوم مهر ۱۳۹۱ ] [ 20:6 ] [ خبر نگار ]
مسابقات قهرمانی استانی سبک شوتوکان ساساکی ها دیروز در محل خانه کاراته برگزار شد.
این مسابقات در رده نونهالان، نوجوانان و جوانان و رده کمربندی زیر قهوه ای و با حضور ۲۵۰ کاراته کا از باشگاههای کاراته استان برگزار گردید. از نکات قابل توجه این مسابقات حضور نوباوگان کاراته (کمربند زرد) بود که در بخش کاتا با یکدیگر به رقابت پرداختند.
علی دعوائیها رئیس هیأت کاراته استان اصفهان به همراه جمعی از پیشکسوتان کاراته استان نظاره گر این رقابتها بود.
[ شنبه یکم مهر ۱۳۹۱ ] [ 15:13 ] [ خبر نگار ]
مسابقات قهرمانی کشوری پرفکت کاراته جمعه ۳۱ شهریور ماه در سالن شهید افراسیابی تهران برگزار گردید.
این مسابقات در با حضور ۲۵۰ کاراته کا از سراسر کشور برگزار گردید و تیم منتخب استان با ۷ نفر بازیکن و به مربیگری سید آهنی توانست با کسب ۴ مدال طلا ، ۲ نقره و یک برنز در مجموع امتیازات جایگاه قهرمانی این دوره از رقابتها را کسب کند.
گفتنی است نفرات برتر این رقابتها جهت شرکت در رقابتهای قهرمانی کشوری جایزه بزرگ ایران که آبان ماه در کرمانشاه برگزار خواهد شد اعزام می شوند
[ شنبه یکم مهر ۱۳۹۱ ] [ 13:14 ] [ خبر نگار ]
به گزارش پایگاه خبری کاراته دو 100 کاراته کای استان از سبکهای مختلف کاراته و به نمایندگی از جامعه بزرگ کاراته استان با رژه نمادین از پارک مجاور پل بزرگمهر به سمت پل خواجو حرکت و پس از عبور از پل خواجو در مجاورت ضلع جنوبی این پل و در مقابل انظار مردم و مسئولین کاراته استان و جمعی از پیشکسوتان ورزش و مسئولین نظامی و انتظامی به اجرای حرکات نمایشی پرداختند.
این گردهمایی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و بزرگداشت روز جهانی کاراته و نظر به اتمام دوره سه ماهه طرح نوباوگان کاراته و با هدف شناساندن ورزش و روح رزمی کاراته به مردم برگزار گردید.
علی دعوائیها رئیس هیأت کاراته استان ضمن ابراز رضایت از عملکرد باشگاههای کاراته استان در خصوص طرح نوباوگان گفت: اکثر باشگاههای کاراته پس از برگزاری آزمون از هنرجویان نوباوه کاراته، آنها را مفتخر به دریافت کمربند زرد کردند.
وی همچنین به ۱۶ مهرماه (۷ اکتبر) بعنوان روز جهانی کاراته اشاره کرد و افزود: این طرح با هدف المپیکی شدن این رشته ورزشی اجرا شده است و امیدواریم با شناساندن ورزش رزمی کاراته به دنیا در سالهای آینده شاهد رشد چشمگیری در استان و کشورمان باشیم و در آینده ای نه چندان دور در المپیک قهرمانان کاراته ایران را روی سکوی قهرمانی ببینیم.
[ شنبه یکم مهر ۱۳۹۱ ] [ 8:12 ] [ خبر نگار ]
 گزارش پایگاه خبری کاراته دو پس از انجام مراسم قرعه کشی که با حضور سرپرستان و مربیان تیمهای شرکت کننده برگزار شد، در سوپر لیگ بانوان تیمهای علمدار کربلا، فولاد مبارکه سپاهان، مروارید کردستان، نگین نمای سمنان، دانشگاه آزاد اسلامی، هیات کاراته شاهرود، تلوان گیلان و در سوپر لیگ مردان بانک سپه، صنعت برق هرمزگان، هیات کاراته گيلان، مناطق نفت خيز جنوب، ابومسلم خراسان، دانشگاه آزاد اسلامي، هیات کاراته آذربايجان شرقي حضور دارند.
در لیگ برتر بانوان تیم ها در ۲ گروه تقسیم شدند که در گروه یک تیمهای علمدار کربلا، هیات کاراته اصفهان، مرکز آموزش، هیات کاراته آذربایجان شرقی، دلفین سیاه، هیات کاراته مازندران و در گروه دو هیات کاراته مرکزی، هیات کاراته خراسان رضوی، هیات کاراته همدان، مناطق نفت خیز جنوب و مقاوت بسیج قرار گرفتند.
لیگ برتر مردان هم در دو گروه جای گرفتند که در گروه یک گاز زنجان، باشگاه آرمان، هیات کاراته تاکستان، هیات کاراته کردستان، شهداي الوند (همدان)، دانشگاه پليس و در گروه دو هیات کاراته خراسان رضوي، شهيد ستاري قرچک، هیات کاراته همدان، شهداري دهگلان، فولاد مبارکه سپاهان، شهرداري ساوه با هم به رقابت می پردازند.
گفتنی است هفته نخست لیگ های برتر و سوپر لیگ بانوان و آقایان ۱۴ مهر ماه برگزار خواهد شد.
[ جمعه سی و یکم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 23:10 ] [ خبر نگار ]
قرعه کشی تیمهای شرکت کننده در لیگ های جوانه و آینده سازان پسران انجام شد و تیمهای در 4 گروه دسته بندی شدند.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، فصل جدید لیگهای کاراته آینده سازان و جوانه قرار است روز هفتم مهر ماه در سالن آموزش کاراته شهید کبکانیان تهران پی گیری شود و بر این اساس تیمهای شرکت کننده طبق قرعه در 4 گروه جای گرفتند.

در لیگ جوانه و در گروه یک: بیطرفان قم، آرین کردستان، کارسه، هیات کاراته مرکزی، ماکو ارومیه، شیتوریو شوکوکای یونیون و شوتوکان wskf اصفهان
گروه دو: شهاب گاز سوز زنجان، تندر سقز، هیات کاراته آذربایجان شرقی، هلال احمر تهران، هیات کاراته قزوین، شهرداری تهران و بتن آماده ساری
گروه سه: انقلاب قم، هیات کاراته قزوین، هیات کاراته زنجان، شوتوکان JKA ، هیات کاراته مازندران، هیات کاراته البرز و همراه اول
گروه چهار: زین الدین قم، هیات کاراته کهگیلویه و بویر احمد، شهید ستاری قرچک، هیات کاراته گلستان، هلال احمر کبودراهنگ و هیات کاراته لرستان

در لیگ آینده سازان هم در گروه یک:شهاب گاز سوز، شیتوریو شوکوکای یونیون، شهید ستاری قرچک، هیات کاراته گلستان، هیات کاراته فارس
گروه دو: هیات کاراته زنجان، انقلاب قم، هیات کاراته مرکزی، هیات کاراته قزوین و همراه اول
گروه سه: دانشگاه آزاد، فجر، هیات کاراته البرز و هلال احمر کبودر آهنگ
گروه چهار: علمدار کربلا، هیات کاراته دهگلان، هیات کاراته آذربایجان شرقی، هیات کاراته کرمانشاه و شوتوکان wskf اصفهان شرکت دارند.

جهت دریافت برنامه دیدارهای هفته نخست و نیز جدول تیمها به قسمت بخشنامه سایت مراجعه نمایید.
[ پنجشنبه سی ام شهریور ۱۳۹۱ ] [ 12:17 ] [ خبر نگار ]
در پایان رقابتهای قهرمان کشوری سبک شوتوکان ساساکی ها تیم چهارمحال و بختیاری میزبان بازیها به مقام نخست دست یافت.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، در این دوره از پیکارها که در دو بخش کاتا و کومیته و در چهار رده سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان برگزار شد، پس از چهارمحال و بختیاری، تیم های خوزستان وقزوین عناوین دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.
بر اساس این گزارش در بخش نونهالان این نفرات موفق شدند عناوین قهرمانی را از آن خود کنند:
نونهالان:
کاتای انفرادی: پوریا اسدی(چهارمحال و بختیاری)
در بخش کومیته:
وزن 26-کیلوگرم: علی نعمتی (چهارمحال و بختیاری)
وزن30-کیلوگرم: عادل رفیعی(چهارمحال و بختیاری)
وزن32-کیلوگرم: دانیال محمدی(خوزستان)
وزن36-کیلوگرم: امیر حسین بیگدلی(قزوین)
وزن40-کیلوگرم: امیر حسین نصیری(خوزستان)
وزن 40+کیلوگرم: امیر محمد توکلی(تهران)

در کاتای تیمی نونهالان و نوجوانان متشکل ازمحمد رضا جعفر پور- محمد شهسواری- ابوالفضل کریمی(قزوین الف)
نوجوانان:
کاتای انفرادی: یداله ایمانی(مازندران)
در بخش کومیته:
وزن 30-کیلوگرم: مالک درخشان(چهارمحال و بختیاری)
وزن 33-کیلوگرم: محمد امین جانکی(خوزستان)
وزن 36-کیلوگرم: علی سمیعیان(چهارمحال و بختیاری)
وزن 39-کیلوگرم: پویا اسدی(چهارمحال وبختیاری)
وزن42- کیلوگرم: محمد رضا عسگری(چهارمحال و بختیاری)
وزن 46-کیلوگرم: محمود شاهپری(خوزستان)
وزن46+کیلوگرم: علی طاهری(چهار محال و بختیاری)

جوانان:
کاتای انفرادی رده سنی(14-15 سال): پارسا اسفندیار پور(خوزستان)
کاتای انفرادی رده سنی (16-17 سال): رضا نصیری(چهارمحال وبختیاری)
در بخش کومیته:
وزن 47-کیلوگرم: محمد امین رحمتی(چهارمحال و بختیاری)
وزن50-کیلوگرم: مهدی رحیمی نژاد(گیلان)
وزن 54-کیلوگرم: برزو عبدالهی(چهارمحال و بختیاری)
وزن54+کیلوگرم: اشکان بنی محمدی(چهارمحال و بختیاری)
وزن 55-کیلوگرم: علی رفیعی پور(چهارمحال و بختیاری)
وزن60-کیلوگرم:محمد بیگدلی(قزوین)
وزن 65-و70-کیلوگرم: مهدی لطفی(اصفهان)
وزن 75-و75+کیلوگرم: محمد رضا طالبی(چهارمحال و بختیاری)

بزرگسالان:
کاتای انفرادی: محمد قالی چی(مازندران)
کاتای تیمی: تیم مازندران الف با ترکیب(احمد قالی چی، محمد قالی چی، احمد مهدوی)
در بخ سکومیته:
وزن55-کیلوگرم: رضا صدیقی(قزوین)
وزن 60-کیلوگرم: محمد گله دار(اصفهان)
وزن 67-کیلوگرم :سامان حسینی(اصفهان)
وزن75-کیلوگرم: آرمان امامی(تهران)
وزن 84-کیلوگرم: صفر علی بیگدلی(قزوین)
وزن84+کیلوگرم: هادی عرب(اصفهان).
[ پنجشنبه سی ام شهریور ۱۳۹۱ ] [ 12:15 ] [ خبر نگار ]
قرعه کشی سوپر لیگ و لیگ برتر کاراته با حضور سرپرستان و مربیان تیم های شرکت کننده در دو بخش بانوان و آقایان فردا، پنجشنبه 30 شهریور ماه در مرکز آموزش سالن کبکانیان تهران برگزار می شود.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، طبق اعلام سازمان لیگ فدراسیون مراسم قرعه کشی سوپر لیگ و لیگ برتر بانوان صبح فردا از ساعت 9 تا 11 و مراسم قرعه کشی سوپر لیگ و لیگ برتر آقایان از ساعت 15:30 لغایت 17 خواهد بود.

همچنین در این مراسم وضعیت لیگ و شرایط برگزاری آن در فصل جدید مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

تاکنون در سوپر لیگ مردان تیم های ابومسلم، مناطق نفت خیز جنوب، هیات کاراته کرمانشاه، دانشگاه آزاداسلامی، بانک سپه، برق هرمزگان، باشگاه فجر، منتخب گیلان، شهرداری هرمزگان و مقاومت و در لیگ برترهیات کاراته خراسان رضوی، گاز زنجان، هیات کاراته قم، صبا باطری قم، هیات کاراته همدان، هیات کاراته کردستان، فولاد مبارکه سپاهان، هیات کاراته آذربایجان شرقی، اداره ورزش و جوانان شهریار اعلام آمادگی کرده اند.

در بخش بانوان هم در سوپر لیگ تیمهای علمدار کربلا، هیات کاراته گیلان، هیات کاراته کردستان، دانشگاه آزاداسلامی، فولاد مبارکه سپاهان و هیات کاراته شاهرود و در لیگ برترهیات کاراته خراسان رضوی، هیات کاراته مرکزی، هیات کاراته کرمانشاه، دلفین سیاه، هیات کاراته زنجان، هیات کاراته زنجان، هیات کاراته شاهرود، علمدار کربلا ، دلفین سفید، هیات کاراته آذربایجان شرقی، هیات کاراته مازندران و مناطق نفت خیز جنوب ثبت نام کرده اند.

گفتنی است هفته نخست سوپر لیگ و برتر بانوان و آقایان 14 مهر ماه به ترتیب در سالنهای شهیدافراسیابی و شهید کبکانیان تهران برگزار خواهد شد.
[ چهارشنبه بیست و نهم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 12:13 ] [ خبر نگار ]
 

احمد صافی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس اظهار داشت: با مسئولان باشگاه ابومسلم که علاقه بسیار زیادی در امر گسترش ورزش قهرمانی دارند برای حضور یک تیم از استان خراسان رضوی در مسابقات سوپر لیگ کاراته صحبت‌هایی کرده‌ایم آنها نیز با این موضوع موافقت کرده‌اند.

وی افزود: تقریبا حضور تیم ابومسلم در سوپر لیگ قطعی شده و خوشبختانه مسئولان باشگاه نیز با روی باز با این موضوع موافقت کرده‌اند و امیداوریم که امسال با حضور آنها سوپر لیگ پررنگ‌تری داشته باشیم.

صافی در ادامه اظهار داشت: مسابقات لیگ جهانی کاراته وان آلمان آخرین مرحله از رقابت‌هایی است که پیش از مسابقات جهانی برگزار خواهد شد و تیم ملی کاراته ایران نیز قرار است که در این مسابقات حضور داشته باشد. البته مسئولان فدراسیون در تلاش هستند تا موافقت مسئولان وزارت ورزش و جوانان برای اعزام تیم ملی به آلمان را کسب کنند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: حضور ملی پوشان در لیگ جهانی کاراته وان آلمان باعث می‌شود تا ملی پوشان با حضور در چنین مسابقاتی قبل از آغاز آوردگاه بزرگی مثل مسابقات جهانی محکی خوبی بخورند. قرار است در این رقابت‌ها تیم های بزرگی حضور داشته باشند و ملی پوشان می‌توانند در حضور آنها اعتماد به نفس خوبی را کسب کنند. البته مهمترین نکته این است که اگر در این مسابقات برخی ملی پوشان نتوانند نتایج خوبی را کسب کنند پس از بازگشت تا آغاز مسابقات جهانی می‌توانند نقاط ضعف خود را برطرف کنند.

[ چهارشنبه بیست و نهم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 9:25 ] [ خبر نگار ]
گزارش پایگاه خبری کاراته دو، پنجمین مرحله از مسابقات لیگ جهانی کاراته وان در حالی طی روزهای اول و دوم مهرماه به میزبانی فرانکفورت و با حضور برترین تیم‌های جهان برگزار می‌شود که در کمتر از 24 ساعت مانده به اعزم تیم ملی به آلمان هنوز اعزام ملی پوشان به این رقابت‌ها قطعی نیست.

این رقابت‌ها در حالی طی روزهای اول و دوم مهرماه به میزبانی فرانکفورت برگزار می‌شود که مقدمات انجام این سفر از جمله اخذ روادید و تهیه بلیت فراهم شده است، اما اعزام تیم در هاله ای از ابهام قرار دارد.

این مسابقه‌ها دارای امتیاز رنکینگ فدراسیون جهانی است و قرار بود کادر فنی تیم ملی ترکیب نفرات اعزامی به مسابقات جهانی فرانسه را در آلمان مشخص کند.

مسوولان فدراسیون کاراته ایران نیز برنامه ریزی‌های مختلفی را برای رایزنی با مسئولان جهانی این رشته به منظور کسب جواز حضور بانوان محجبه در رقابت های جهانی انجام داده بودند. 

[ چهارشنبه بیست و نهم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 9:23 ] [ خبر نگار ]

مسابقات قهرمانی کشور سبک کیوکوشین ایران برگزار شد و استان مرکزی عنوان قهرمانی رقابتها را از آن خود کرد.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، د راین دوره از رقابتها که 15 استان کشور حضور داشتند، استان مرکزی عنوان قهرمانی را بدست آورد و تیمهای البرز و تهران به ترتیب عناوین دوم و سوم را کسب کردند.
نتایج بدست آمده به شرح ذیل است:
در بخش جوانان:
وزن50-کیلوگرم :
1 –غلامرضا خوانساری (مرکزی )
2 –مهدی صفائی (مرکزی )
3 –سید رضا حسینی(یزد ) –رضا رئوفی(ساوه)

وزن55-کیلوگرم:
1 –پوریا آذرخش(لرستان)
2 –علی آل طاها(مرکزی )
3 –امیرجعفرپور(مرکزی)- ایمان دهقان(یزد )

وزن60-کیلوگرم:
1 –علی نجفی ( تهران)
2 –رضا اعرابی(گیلان )
3 –محمدجوادا بلخی ( فارس )-فرشاد نامور (اردبیل )

وزن 65-کیلوگرم:
1 –محسن محمدرضائی(مرکزی )
2 –حسین رنجبر (مرکزی )
3 –سید رضا موسوی( مرکزی )- فرزاد زلقی ( البرز )

وزن 70-کیلوگرم:
1 –سهند منیری (تهران )
2 –توحید میرزاخانی( مرکزی )
3 –مصطفی پوراسداله(البرز )- علی کلهر (مرکزی )

وزن 75 –کیلوگرم:
1 –میلا اسماعیل نژاد (البرز)
2 –وحید عزیزی(اصفهان)
3 –محمدسلیمانی و پژمان شیران( آذربایجان غربی)

وزن 80-کیلوگرم:
1 –علی محمدوند (البرز)
2 –پوریا زلقی (البرز )
3 – علیرضا خوشرو ( فارس ) –محمدرضا ارچنگی (تهران)

وزن 85-کیلوگرم:
1 –حسین بذرافکن(فارس)
2 –امین نجفی(تهران )
3 –علی اکبری (مرکزی )-محمدامین کشاورز(فارس)

وزن85+کیلوگرم:
1 –میلاد اسماعیل نژاد(البرز)
2 –آرش برزگر(کرمان )
3 –حامد ایرانپور(تهران ) – سید محمد میرباقری (مرکزی )

در بخش بزرگسالان:
وزن 60-کیلوگرم:
1 –صالح شیخی(مرکزی )
2 –سعید رضائی (البرز )
3 –جلال رحیمی(تهران ) –محمد وحید ابراهیمی (مرکزی )

وزن 70-کیلوگرم:
1 –کیوان آذرخش (لرستان )
2 –اسماعیل ساجدی ( مرکزی )
3 –ستار سحری(گیلان )-سجاد رستمی (لرستان )

وزن 80 –کیلوگرم:
1 –محسن صادقیان( البرز )
2 –میلاد محمدی(البرز )
3 –شهروز کوچ مشکی ( البرز) –محمود نظری (تهران )

وزن 90 –کیلوگرم:
1 –فرهاد ساقی طلب ( مرکزی )
2 –علی کشاورز (فارس )
3 –بهروز محمدی زاده ( ساوه )-محمد ابوترابی (مرکزی )

وزن 90+کیلوگرم:
1 –محمد کریمی (مرکزی )
2 –شهاب شمس(البرز)
3 –امیر حسین شیری (تهران ) –حمید آقائی(البرز )
وزن آزاد:
1 –سجاد مرادی(همدان )
2 –علی چهردولی(همدان )
2 –میثم علیزاده و مصطفی نجفی(همدان)

[ چهارشنبه بیست و نهم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 8:13 ] [ خبر نگار ]

 
محمد علی صنعتکاران، رئیس سبک شوتوکان JKA با محمد صادق فرجی، رئیس فدراسیون کاراته روز گذشته دیدار و گفت و گو کرد.به گزارش سایت فدراسیون کاراته، در این دیدار صنعتکاران ضمن تشکر و قدردانی از حمایت های صورت گرفته از سوی فدراسیون در زمینه های مختلف، در خصوص سوابق سبک شوتوکان JKA در ایران و جهان توضیحاتی به رئیس فدراسیون کاراته ارائه داد.

براساس اين گزارش، در اين ديدار وحيد خواجه حسيني، سرمربي اسبق تيم ملي بزرگسالان كاراته، حسين دهقاني، دبير سبك شوتوكان JKA ، علی پورصمدی عضو هیات رئیسه سبک و قاسم یادمند، رئیس کمیته فنی سبک نيز حضور داشتند.

[ سه شنبه بیست و هشتم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 7:15 ] [ خبر نگار ]


فدراسیون کاراته در نظر دارد یک دوره استاژ عملی کاتا برای مربیان و قهرمانان با حضور پاتریک لیم، رئیس شورای داوران آسیا و عضو شورای داوران فدراسیون جهانی 13 مهر ماه برگزار نماید.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، فدراسیون کاراته در نظر دارد جهت بسط و گسترش رشته کاتا و یکسان سازی با قوانین فدراسیون آسیا و نیز با رویکرد پشتوانه سازی و ارتقاء دانش مربیان و قهرمانان، یک دوره استاژ عملی با حضور پاتریک لیم، رئیس شورای داوران آسیا و عضو شورای داوران فدراسیون جهانی 13 مهر ماه در سالن کبکانیان تهران برگزار نماید.

گفتنی است، استانها تا 5 مهر ماه فرصت دارند تا اسامی(دو نفر مربی و دو قهرمان کاتا) خود را به فدراسیون اعلام کنند.
[ سه شنبه بیست و هشتم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 7:12 ] [ خبر نگار ]

به گزارش پایگاه خبری کاراته دو و به نقل از سایت فدراسیون کاراته، در متن این حکم آمده است:
«با عنایت به شایستگی، تجارب، تعهد و تخصص جنابعالی بدینوسیله به عنوان رئیس کمیته همگانی فدراسیون کاراته جمهوری اسلامی ایران منصوب می نمایم.امید است با عنایت خداوند متعال و بهره گیری تمامی ظرفیت های موجود در کاراته کشور، در وظایف محوله موفق و موید باشید. توفیق جنابعالی در راه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و اعتلای فرهنگ غنی اسلامی در ورزش کاراته کشور را از خداوند متعال خواهانم.»
پس از تاکید مقام معظم رهبری بر امر گسترش و توسعه ورزش همگانی و بنا بر تاکید وزارت و ورزش و جوانان مبنی بر تشکیل کمیته همگانی در کلیه فدراسیونهای ورزشی این کمیته در فدراسیون کاراته نیز شکل گرفت.


گفتنی است، حسن شاطرزاده که در رقابتهای قهرمانی آسیا در سال ۲۰۰۱ در مالزی صاحب نشان طلای این رقابتها شده بود در سالهای اخیر در رقابتهای قاره ای و جهانی به تناوب به عنوان مربی تیم ملی فعالیت داشت.

[ دوشنبه بیست و هفتم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 15:14 ] [ خبر نگار ]طی حکمی از سوی محمد صادق فرجی، رئیس فدراسیون کاراته، سید حسن شاطر زاده به عنوان رئیس کمیته همگانی منصوب شد.

به گزارش پایگاه خبری کاراته دو و به نقل از سایت فدراسیون کاراته، در متن این حکم آمده است:
با سلام،
با عنایت به شایستگی، تجارب، تعهد و تخصص جنابعالی بدینوسیله به عنوان رئیس کمیته همگانی فدراسیون کاراته جمهوری اسلامی ایران منصوب می نمایم.
امید است با عنایت خداوند متعال و بهره گیری تمامی ظرفیت های موجود در کاراته کشور، در وظایف محوله موفق و موید باشید.
توفیق جنابعالی در راه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و اعتلای فرهنگ غنی اسلامی در ورزش کاراته کشور را از خداوند متعال خواهانم.

پس از تاکید مقام معظم رهبری بر امر گسترش و توسعه ورزش همگانی و بنا بر تاکید وزارت و ورزش و جوانان مبنی بر تشکیل کمیته همگانی در کلیه فدراسیونهای ورزشی این کمیته در فدراسیون کاراته نیز شکل گرفت

گفتنی است، حسن شاطر زاده که در رقابتهای قهرمانی آسیا در سال 2001 در مالزی صاحب نشان طلای این رقابتها شده بود در سالهای اخیر در رقابتهای قاره ای و جهانی به تناوب به عنوان مربی تیم ملی فعالیت داشت.

 

[ دوشنبه بیست و هفتم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 9:33 ] [ خبر نگار ]
فدراسیون کاراته در نظر دارد یک دوره استاژ و ارتقاء داوری کومیته در دو بخش بانوان و آقایان از درجه RC تا ممتاز ملی را طی روزهای 12تا14 مهر ماه در سالن کبکانیان برگزار نماید.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، دوره استاژ و ارتقاء داوری با حضور استاد پاتریک لیم، رئیس شورای داوران آسیا و عضو شورای داوران فدراسیون جهانی برگزار خواهد شد و استانها تا 5 مهر ماه فرصت دارند تا نفرات واجد شرایط خود را جهت حضور در این دوره به فدراسیون معرفی نمایند.

معرفی نامه از هیات کاراته استان، فاصله زمانی مناسب جهت ارتقائ(یکسال از درجه فعلی گذشته باشد)، داشتن شناسنامه ورزشی، دو قطعه عکس، کپی کارت ملی، کپی آخرین دان فدراسیون از شرایط شرکت در این دوره است.

طبق برنامه قرار است کلاس تئوری کومیته و کاتا و نیز امتحان تئوری کومیته روز چهارشنبه 12 مهر، آموزش عملی کاتا و آموزش کاتا مخصوص مربیان و قهرمانان کاتای استانها روز پنجشنبه 13 مهر و آزمون عملی کومیته روز جمعه 14 مهر ماه برگزار گردد.
[ دوشنبه بیست و هفتم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 8:30 ] [ خبر نگار ]
درمسابقات سبک کیوکوشین ماتسوشیما 4 که در رده سنی 23 و 24 شهریور ماه برگزار شد، تیم موسسه مالی و اعتباری کرمان عنوان قهرمانی رقابتها را از آن خود کرد.

به گزارش پایگاه خبری کاراته دو و به نقل از سایت فدراسیون کاراته، در این دوره از رقابتها که با حضور 620 کاراته کا در رده های سنی خردسالان،نونهالان، نوجوانان و جوانان در کرمان برگزار شد، موسسه مالی و اعتباری کرمان در رده اول ایستاد، تیم نفت مسجد سلیمان مقام دوم را از آن خود کرد و تیم های اصفهان وفارس مشترکا مقام سوم این دوره از مسابقات را بدست آوردند.
نفرات اول تا سوم هر رده سنی در اوزان مختلف به شرح ذیل است:
در رده خردسالان:
وزن 20-کیلو گرم:
1- علیرضا کاویانی از خوزستان
2-امیر حین پولادی از مازندران
3-ابوالفضل پروری از هرمزگان و ناطق باک زهی از کرمان

وزن 25-کیلو گرم:
1- مالک بارک زهی از کرمان
2-فرزاد بارک زهی از کرمان
3-امیر حسین فروزنده از کرمان و محمد صالح مهرابی از کرمان

وزن 30- کیلو گرم:
1- محمد میرزایی از فارس
2-محمذ رضا دانشی از کرمان
3-صبا شریفی نژاد و محمد حسین تاجیک هر دو از کرمان

وزن 35- کیلوگرم:
1- مازیار رحیمی از خوزستان
2-امیر رضا رنجبر از کرمان
3- امیر حسین شاهی و محمد امین کمالی هر دو از کرمان

وزن 35+ کیلو گرم:
1-محمد باقری از خوزستان
2- محمد رضا طیران از کرمان
3-امیر علی ایل پور از کرمان و حسین بدر آبادی از کرمان
در رده سنی نونهالان:
وزن30- کیلوگرم:
1-علی اکبر جاویدی از کرمان
2-علی اصغر جاویدی از کرمان
3- مبین امامی فر از اصفهان و محمد رضا سبزی از فارس

وزن 35-کیلو گرم:
1- اسماعیل سیاحی از خوزستان
2- رضا ذوالفقاری از خوزستان
3-روح الله اسماعیلی از کرمان ومهدی حیدری از فارس

وزن 40- کیلو گرم:
1-رضا رحیمی از خوزستان
2-میلاد قدرتی از فارس
3- محمد حسین کشاورزی از فارس و بهزاد رحیمی از تهران

وزن 45- کیلوگرم:
1-علیرضا عراقی از مازندران
2-علی نظافت از فارس
3-امیر حسین سعیدی از کرمان و سعید وفائی از فارس

وزن 50- کیلو گرم:
1-غلی علاونه از خوزستان
2-شایان بردی از خوزستان
3- تورفان نورزهی و حسن ملک محمدی هر دو از کرمان

وزن 55- کیلو گرم:
1-امیر حسین طبار زاده از کرمان
2- محمد حسین خسروی از فارس
3-علی گرگابی از اصفهان و محمد امین جهانشاهی از کرمان

وزن 60- کیلوگرم:
1-امیر حسین میرزایی از کرمان
2-حسین ملک محمدی از کرمان
3-محمد حسین جان نثاری از اصفهان و مهدی ایمانی از قم

وزن 60+ کیلو کرم:
1-مهدی اسماعیلی نژاد از کرمان
2-محسن درختی از کرمان
3-حسین کار آموزیان از کرمان و محمد فیض الهی از کرمان

در رده سنی نوجوانان:
وزن 40- کیلوگرم:
1- علی غیبی از خوزستان
2- میلاد کریمی از فارس
3-ابوالفضل نازبند از هرمزگان و یوسف سواعدی از خوزستان

وزن 45- کیلوگرم:
1-حسین سواعدی از خوزستان
2-سبحان نامی از فارس
3-افشین زین الدین از کرمان و حسین مریدی زاده از هرمزگان

وزن 50-کیلوگرم:
1-پوریا درویشی از مازندران
2-محمد شعالبی از خوزستان
3-رضا حیدری از تهران و ابوالفضل معمار زاده از کرمان

وزن 55- کیلوگرم:
1-رضا زارع منصوری از کرمان
2-شاهین صادقی از کرمان
3-عرفان پور محسن آبادی از کرمان و امیر سیاحی از خوزستان

وزن 60- کیلو گرم:
1- مجید ملک محمدی از کرمان
2-حامد صیفی پور از کرمان
3- پویا قاضی زاده از فارس و علی نورزهی از کرمان

وزن 65- کیلو گرم:
1-رضا حیدری از مرکزی
2-حسین بابادی از اصفهان
3-مهدی سخری از خوزستان و محمد سلطانی نژاد از کرمان

وزن 70- کیلوگرم:
1-سجاد ذاکری از کرمان
2-محمد امین اعظمی از اصفهان
3-امیر حسین ضیغمی از فارس و مهدی معین الدینی از کرمان

وزن 70+ کیلو گرم :
1-ایمان معمار از اصفهان
2-غلامرضا خسروی از فارس
3-احمد داوودی از اصفهان و احمد قاضی زاده از فارس

در رده سنی جوانان:
وزن 50- کیلوگرم:
1-خلیل کرمی خواه از فارس
2-احمد رضا عبدالهی از فارس
3-محمد امین کریمی از کرمان و عباس بذر افشان از فارس

وزن 55- کیلو گرم:
1-امیر حسین ذولفعلی از کرمان
2-محمد مهدی فیروزی از کرمان
3-ماهان آذر پیکان از خوزستان و مسعود صادقی اصل از فارس

وزن 60- کیلو گرم:
1- هادی پرورش از اصفهان
2-میلاد ابراهیمی از سمنان
علیرضا خواجه و معین مرادی هردو از کرمان

وزن 65- کیلو گرم:
1- عباس سالاری از هرمزگان
2-محمد نصیری از خوزستان
3-احمد زرنگار از فارس و فرید نوری زاده از خوزستان
وزن 70-کیلوگرم:
1-ایمن خاوند از کرمان
2-مهران تقی پناه از کرمان
3-رضا رسی و امیر حسین بهزادی هر دو از کرمان

وزن 75- کیلوگرم:
1-سجاد ذاکری از کرمان
2-رضا بازمانده از کرمان
3-محمد مهدی شمس الدینی و مجتبی عسگری هر دو از کرمان

وزن 80- کیلو گرم:
1-مصطفی حسن زاده
2-حسام ملک زاده از اصفهان
3-احسان پور مهدی آبادی و صادق شجاعی

وزن 80+ کیلو گرم:
1- مهدی میرزایی از کرمان
2-شایان حموله از خوزستان
3-علی چلداوی
[ دوشنبه بیست و هفتم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 7:25 ] [ خبر نگار ]
قزوین در دوازدهمین دوره مسابقات قهرمانی کشوری شیتوریو هایاشی ها با قهرمانی قزوین خاتمه یافت.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، در این دوره از رقابتها بیش از ۲۰۰ کاراته کا از ۱۱ استان در قالب ۱۲ تیم در این رقابتها حضور داشته و در پایان تیم کاراته استان قزوین با کسب ۱۸ طلا ، ۸ نقره و ۴ برنز بر سکوی اول قرار گرفت، تهران با ۹ طلا ، ۹ نقره و ۲۱ برنز و گیلان با ۶ طلا ، ۶ نقره و ۸ برنز در رده های دوم و سوم ایستادند .

تیمهای اصفهان با ۲ طلا،۹ نقره و ۲۹برنز ، مازندران ۲طلا، ۶ نقره و ۱۱ برنز، خوزستان ۲ طلا، ۲ نقره و ۲ برنز،کردستان یک طلا ،یک نقره و ۴ برنز ، آذربایجان شرقی یک طلا ، یک نقره و ۲ برنز ، کرمانشاه یک طلا و ۳ برنز در رده های چهارم تا نهم جای گرفتند .
[ یکشنبه بیست و ششم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 10:9 ] [ خبر نگار ]
مسعود رهنما، سرمربی تیم ملی کاراته زیر 23 سال گفت: هدف اصلی از تشکیل این تیم، کشف و پرورش استعدادها است و هیات های استانی و مربیان سازنده با معرفی کاراته کاهای مستعد می توانند در این امر با فدراسیون کاراته مشارکت نمایند.

رهنما، ضمن بیان مطلب فوق به سایت فدراسیون کاراته گفت: یک حلقه مفقوده بین رده سنی جوانان، امید و تیم بزرگسالان وجود داشت که فدراسیون با تشکیل تیم ملی زیر 23 سال این خلاء را از بین برد.

وی افزود: به نظر من اصلی ترین شاخص ورود به تیم ملی، مسابقات قهرمانی کشور است اما استانها می توانند کاراته کاهایی که فیزیک بدنی مناسب و نیز توانایی فنی بالایی دارند را به تیم ملی معرفی کنند، کادر فنی هم با در نظر گرفتن شاخصه ها و فاکتورهای لازم، افراد را گزینش و به عضویت تیم در می آورند.

رهنما گفت: اگر چه قرار بود در ابتدا 63 نفر به اردو فراخوانده شوند، اما مشارکت هیاتها سبب شد برای تشکیل تیم زیر 23 سال نزدیک به150 کاراته کا در مرحله نخست به اردو بیایند که بر اساس تست های آمادگی جسمانی، فنی و فیزیک بدنی، در نهایت 35 نفر در اردو باقی ماندند.

وی در خصوص اینکه آیا به جمع اردونشین ها نفراتی اضافه خواهند شد یا نه، اظهار داشت: درب ورود تیم ملی برای هر کاراته کایی که مدعی پوشیدن پیراهن تیم ملی است باز خواهد بود، از همین رو تعداد نفرات در تیم شناور است و حداقل 30و حداکثر 50 بازیکن برای هر مرحله اردو در نظر گرفته شده است.

سرمربی تیم زیر 23 سال گفت: اردونشیان تیم ملی از 15 استان هستند که فدراسیون در نظر دارد به تعداد کل استانها این نفرات پراکنده شوند و با تقویت و آموزش بهتر، حضور نفرات در اردو از انحصار چند استان خارج شده و فراگیر تر شود.

وی گفت: قرار است در مسابقات کاپ آسیایی قزاقستان که سال آینده برگزار خواهد شد با ترکیبی کامل در هر 6 وزن شرکت کنیم.
[ یکشنبه بیست و ششم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 10:3 ] [ خبر نگار ]


فدراسیون جهانی کاراته در راستای المپیکی شدن کاراته 7 اکتبر برابر با 16 مهر ماه را روز جهانی کاراته نام نهاد و از اعضای خود خواست در باشگاههایشان با برگزاری برنامه های متنوع در جهت معرفی این هنر رزمی زیبا بیش ازپیش تلاش کنند.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، آنتونیو اسپینوز، رئیس اسپانیایی فدراسیون جهانی کاراته در نامه ای به کلیه اعضای این فدراسیون از آنها خواست با شعار، بیاییم کاراته را به جهان بشناسانیم، درب باشگاهها و سالنها را به روی همه بگشایند و با اقدامات نوآورانه خود مروج این هنر تماشایی وباشکوه باشند.

اسپینوز همچنین در نامه خود خاطر نشان کرد نشان دادن توانایی بسیج همگانی فدراسیون های ملی و نمایش اتحاد و انسجام خانواده کاراته در حمایت از المپیکی شدن این رشته رزمی از مهمترین اهداف فدراسیون جهانی است که با شعار بگذارید تا جهان متوجه کاراته شود، همراه است.

فدراسیون جهانی کاراته از ورزشکاران و مربیان در سراسر جهان خواست اقدامات خود در جهت معرفی هر چه بهتر کاراته را به آدرس Karate2020@live.com ارسال نمایند
[ یکشنبه بیست و ششم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 7:59 ] [ خبر نگار ]
به گزارش پایگاه خبری کاراته دو و به نقل از خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران حاضر در محل؛ رقابت های قهرمانی کشور کاراته کارگران جمعه 24 شهریور با شناخت نفرات و تیم های برتر به کار خود پایان داد.

بر اساس این گزارش این پیکارها با حضور نمایندگان 27 استان به مدت دو روز در سالن شهید معتمدی تهران برگزار شد.

این گزارش حاکی است: در پایان رقابت ها تیم های قم و اصفهان هر یک با کسب 2 مدال طلا ، 2 نقره و یک برنز بطور مشترک بر سکوی قهرمانی ایستادند و تیم تهران با کسب یکمدال طلا، یک نقره و سه برنز در مکان بعدی قرار گرفت.

گفتنی است؛ نفرات اول تا سوم این رقابت ها به همراه حسین نجاری از سیستان و بلوچستان و مسلم خون سیاوش از مازندران به اردوی تیم منتخب کارگران کشور برای اعزام به رقابت های ترکیه دعوت شدند./
[ شنبه بیست و پنجم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 12:28 ] [ خبر نگار ]
به گزارش پایگاه خبری کاراته دو، مسابقات کاراته قهرمانی کشورسبک شوتوکان 15 و 16 شهریور ماه در سالن شهید حیدریان به میزبانی قم برگزار گردید.
در این رقابتها با حضور 600 شرکت کننده از 18 استان کشور و در رده نوجوانان جوانان و بزرگسالان برگزار شد در مجموع امتیازات استان قم مقام اول ، استان اصفهان مقام دوم و استان فارس مقام سوم این رقابتها را کسب کردند.
تیم منتخب سبک شوتوکان ایران استان اصفهان با ترکیب 80 بازیکن و به مربیگری رحمت اله آقایی توانست با کسب 14 مدال طلا ، 8 نقره و 14 برنز نائب قهرمانی این مسابقات را از آن خود کند.
ارومیه میزبان رقابتهای قهرمانی کاراته کشوری سبک شوبوکان
مسابقات کاراته قهرمانی کشوری سبک شیتوریو شوبوکان 15 و 16 شهریور ماه به میزبانی شهرستان ارومیه برگزار گردید.
تیم منتخب شوبوکان استان اصفهان به مربیگری داود یزدخواستی توانست در کاتای تیمی نوجوانان و کاتای انفرادی مقام اول این مسابقات را بدست آورد.
قهرمانی حوزه مقاومت 12 بقیه الله در مسابقات کاراته بسیج ناحیه امام صادق (ع) اصفهان
مسابقات کاراته انتخابی حوزه های مقاومت بسیج ناحیه امام صادق (ع) اصفهان روزگذشته در سالن شهید قورچانی و با قضاوت 7 داور کاراته استان برگزار گردید.
در این دوره از رقابتها 50 نفر شرکت کننده از 8 حوزه مقاومت شرکت داشتند که در پایان حوزه مقاومت 12 بقیه الله مقام اول ، حوزه مقاومت 17 امام حسن عسگری مقام دوم و حوزه مقاومت 11مقداد مقام سوم این رقابتها را به خود اختصاص دادند.
علی دعوائیها رئیس هیأت کاراته استان به همراه یداله رضوانی مسئول تربیت بدنی ناحیه امام صادق(ع) ومحمد ابوطالبی دبیر هیأت کاراته سپاه صاحب الزمان در سالن مسابقات حضور داشتند که از نزدیک این رقابتها را نظاره کردند.
برگزاری مسابقات بانوان سبک شوتوکان ساساکی ها
مسابقات کاراته استانی بانوان سبک شوتوکان ساساکی ها روز گذشته در سالن فرهنگسرای عرفان برگزار شد.
در این رقابتها 70 کاراته به رقابت پرداختند که در مجموع باشگاه علی ابن ابی طالب با کسب 23 مدال مقام اول ، باشگاه آریانا با کسب 18 مدال مقام دوم و باشگاه آتش با 5 مدال مقام سوم این دوره از رقابتها را به خود اختصاص دادند./
[ یکشنبه نوزدهم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 15:58 ] [ خبر نگار ]
خواهشمند است در بخش نظر سنجی شرکت فرموده و به بهترین رئیس هیات کاراته استان در اداوار گذشته تابحال رای دهید.
[ دوشنبه سیزدهم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 15:23 ] [ خبر نگار ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

پایگاه اطلاع رسانی کاراته جهان آسیا ایران اصفهان
موضوعات وب