پایگاه خبری کاراته دو
اخبار کاراته اصفهان ایران جهان 
 

احمد صافی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس اظهار داشت: با مسئولان باشگاه ابومسلم که علاقه بسیار زیادی در امر گسترش ورزش قهرمانی دارند برای حضور یک تیم از استان خراسان رضوی در مسابقات سوپر لیگ کاراته صحبت‌هایی کرده‌ایم آنها نیز با این موضوع موافقت کرده‌اند.

وی افزود: تقریبا حضور تیم ابومسلم در سوپر لیگ قطعی شده و خوشبختانه مسئولان باشگاه نیز با روی باز با این موضوع موافقت کرده‌اند و امیداوریم که امسال با حضور آنها سوپر لیگ پررنگ‌تری داشته باشیم.

صافی در ادامه اظهار داشت: مسابقات لیگ جهانی کاراته وان آلمان آخرین مرحله از رقابت‌هایی است که پیش از مسابقات جهانی برگزار خواهد شد و تیم ملی کاراته ایران نیز قرار است که در این مسابقات حضور داشته باشد. البته مسئولان فدراسیون در تلاش هستند تا موافقت مسئولان وزارت ورزش و جوانان برای اعزام تیم ملی به آلمان را کسب کنند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: حضور ملی پوشان در لیگ جهانی کاراته وان آلمان باعث می‌شود تا ملی پوشان با حضور در چنین مسابقاتی قبل از آغاز آوردگاه بزرگی مثل مسابقات جهانی محکی خوبی بخورند. قرار است در این رقابت‌ها تیم های بزرگی حضور داشته باشند و ملی پوشان می‌توانند در حضور آنها اعتماد به نفس خوبی را کسب کنند. البته مهمترین نکته این است که اگر در این مسابقات برخی ملی پوشان نتوانند نتایج خوبی را کسب کنند پس از بازگشت تا آغاز مسابقات جهانی می‌توانند نقاط ضعف خود را برطرف کنند.

[ چهارشنبه بیست و نهم شهریور 1391 ] [ 9:25 ] [ خبر نگار ]
گزارش پایگاه خبری کاراته دو، پنجمین مرحله از مسابقات لیگ جهانی کاراته وان در حالی طی روزهای اول و دوم مهرماه به میزبانی فرانکفورت و با حضور برترین تیم‌های جهان برگزار می‌شود که در کمتر از 24 ساعت مانده به اعزم تیم ملی به آلمان هنوز اعزام ملی پوشان به این رقابت‌ها قطعی نیست.

این رقابت‌ها در حالی طی روزهای اول و دوم مهرماه به میزبانی فرانکفورت برگزار می‌شود که مقدمات انجام این سفر از جمله اخذ روادید و تهیه بلیت فراهم شده است، اما اعزام تیم در هاله ای از ابهام قرار دارد.

این مسابقه‌ها دارای امتیاز رنکینگ فدراسیون جهانی است و قرار بود کادر فنی تیم ملی ترکیب نفرات اعزامی به مسابقات جهانی فرانسه را در آلمان مشخص کند.

مسوولان فدراسیون کاراته ایران نیز برنامه ریزی‌های مختلفی را برای رایزنی با مسئولان جهانی این رشته به منظور کسب جواز حضور بانوان محجبه در رقابت های جهانی انجام داده بودند. 

[ چهارشنبه بیست و نهم شهریور 1391 ] [ 9:23 ] [ خبر نگار ]

مسابقات قهرمانی کشور سبک کیوکوشین ایران برگزار شد و استان مرکزی عنوان قهرمانی رقابتها را از آن خود کرد.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، د راین دوره از رقابتها که 15 استان کشور حضور داشتند، استان مرکزی عنوان قهرمانی را بدست آورد و تیمهای البرز و تهران به ترتیب عناوین دوم و سوم را کسب کردند.
نتایج بدست آمده به شرح ذیل است:
در بخش جوانان:
وزن50-کیلوگرم :
1 –غلامرضا خوانساری (مرکزی )
2 –مهدی صفائی (مرکزی )
3 –سید رضا حسینی(یزد ) –رضا رئوفی(ساوه)

وزن55-کیلوگرم:
1 –پوریا آذرخش(لرستان)
2 –علی آل طاها(مرکزی )
3 –امیرجعفرپور(مرکزی)- ایمان دهقان(یزد )

وزن60-کیلوگرم:
1 –علی نجفی ( تهران)
2 –رضا اعرابی(گیلان )
3 –محمدجوادا بلخی ( فارس )-فرشاد نامور (اردبیل )

وزن 65-کیلوگرم:
1 –محسن محمدرضائی(مرکزی )
2 –حسین رنجبر (مرکزی )
3 –سید رضا موسوی( مرکزی )- فرزاد زلقی ( البرز )

وزن 70-کیلوگرم:
1 –سهند منیری (تهران )
2 –توحید میرزاخانی( مرکزی )
3 –مصطفی پوراسداله(البرز )- علی کلهر (مرکزی )

وزن 75 –کیلوگرم:
1 –میلا اسماعیل نژاد (البرز)
2 –وحید عزیزی(اصفهان)
3 –محمدسلیمانی و پژمان شیران( آذربایجان غربی)

وزن 80-کیلوگرم:
1 –علی محمدوند (البرز)
2 –پوریا زلقی (البرز )
3 – علیرضا خوشرو ( فارس ) –محمدرضا ارچنگی (تهران)

وزن 85-کیلوگرم:
1 –حسین بذرافکن(فارس)
2 –امین نجفی(تهران )
3 –علی اکبری (مرکزی )-محمدامین کشاورز(فارس)

وزن85+کیلوگرم:
1 –میلاد اسماعیل نژاد(البرز)
2 –آرش برزگر(کرمان )
3 –حامد ایرانپور(تهران ) – سید محمد میرباقری (مرکزی )

در بخش بزرگسالان:
وزن 60-کیلوگرم:
1 –صالح شیخی(مرکزی )
2 –سعید رضائی (البرز )
3 –جلال رحیمی(تهران ) –محمد وحید ابراهیمی (مرکزی )

وزن 70-کیلوگرم:
1 –کیوان آذرخش (لرستان )
2 –اسماعیل ساجدی ( مرکزی )
3 –ستار سحری(گیلان )-سجاد رستمی (لرستان )

وزن 80 –کیلوگرم:
1 –محسن صادقیان( البرز )
2 –میلاد محمدی(البرز )
3 –شهروز کوچ مشکی ( البرز) –محمود نظری (تهران )

وزن 90 –کیلوگرم:
1 –فرهاد ساقی طلب ( مرکزی )
2 –علی کشاورز (فارس )
3 –بهروز محمدی زاده ( ساوه )-محمد ابوترابی (مرکزی )

وزن 90+کیلوگرم:
1 –محمد کریمی (مرکزی )
2 –شهاب شمس(البرز)
3 –امیر حسین شیری (تهران ) –حمید آقائی(البرز )
وزن آزاد:
1 –سجاد مرادی(همدان )
2 –علی چهردولی(همدان )
2 –میثم علیزاده و مصطفی نجفی(همدان)

[ چهارشنبه بیست و نهم شهریور 1391 ] [ 8:13 ] [ خبر نگار ]

 
محمد علی صنعتکاران، رئیس سبک شوتوکان JKA با محمد صادق فرجی، رئیس فدراسیون کاراته روز گذشته دیدار و گفت و گو کرد.به گزارش سایت فدراسیون کاراته، در این دیدار صنعتکاران ضمن تشکر و قدردانی از حمایت های صورت گرفته از سوی فدراسیون در زمینه های مختلف، در خصوص سوابق سبک شوتوکان JKA در ایران و جهان توضیحاتی به رئیس فدراسیون کاراته ارائه داد.

براساس اين گزارش، در اين ديدار وحيد خواجه حسيني، سرمربي اسبق تيم ملي بزرگسالان كاراته، حسين دهقاني، دبير سبك شوتوكان JKA ، علی پورصمدی عضو هیات رئیسه سبک و قاسم یادمند، رئیس کمیته فنی سبک نيز حضور داشتند.

[ سه شنبه بیست و هشتم شهریور 1391 ] [ 7:15 ] [ خبر نگار ]


فدراسیون کاراته در نظر دارد یک دوره استاژ عملی کاتا برای مربیان و قهرمانان با حضور پاتریک لیم، رئیس شورای داوران آسیا و عضو شورای داوران فدراسیون جهانی 13 مهر ماه برگزار نماید.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، فدراسیون کاراته در نظر دارد جهت بسط و گسترش رشته کاتا و یکسان سازی با قوانین فدراسیون آسیا و نیز با رویکرد پشتوانه سازی و ارتقاء دانش مربیان و قهرمانان، یک دوره استاژ عملی با حضور پاتریک لیم، رئیس شورای داوران آسیا و عضو شورای داوران فدراسیون جهانی 13 مهر ماه در سالن کبکانیان تهران برگزار نماید.

گفتنی است، استانها تا 5 مهر ماه فرصت دارند تا اسامی(دو نفر مربی و دو قهرمان کاتا) خود را به فدراسیون اعلام کنند.
[ سه شنبه بیست و هشتم شهریور 1391 ] [ 7:12 ] [ خبر نگار ]

به گزارش پایگاه خبری کاراته دو و به نقل از سایت فدراسیون کاراته، در متن این حکم آمده است:
«با عنایت به شایستگی، تجارب، تعهد و تخصص جنابعالی بدینوسیله به عنوان رئیس کمیته همگانی فدراسیون کاراته جمهوری اسلامی ایران منصوب می نمایم.امید است با عنایت خداوند متعال و بهره گیری تمامی ظرفیت های موجود در کاراته کشور، در وظایف محوله موفق و موید باشید. توفیق جنابعالی در راه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و اعتلای فرهنگ غنی اسلامی در ورزش کاراته کشور را از خداوند متعال خواهانم.»
پس از تاکید مقام معظم رهبری بر امر گسترش و توسعه ورزش همگانی و بنا بر تاکید وزارت و ورزش و جوانان مبنی بر تشکیل کمیته همگانی در کلیه فدراسیونهای ورزشی این کمیته در فدراسیون کاراته نیز شکل گرفت.


گفتنی است، حسن شاطرزاده که در رقابتهای قهرمانی آسیا در سال ۲۰۰۱ در مالزی صاحب نشان طلای این رقابتها شده بود در سالهای اخیر در رقابتهای قاره ای و جهانی به تناوب به عنوان مربی تیم ملی فعالیت داشت.

[ دوشنبه بیست و هفتم شهریور 1391 ] [ 15:14 ] [ خبر نگار ]طی حکمی از سوی محمد صادق فرجی، رئیس فدراسیون کاراته، سید حسن شاطر زاده به عنوان رئیس کمیته همگانی منصوب شد.

به گزارش پایگاه خبری کاراته دو و به نقل از سایت فدراسیون کاراته، در متن این حکم آمده است:
با سلام،
با عنایت به شایستگی، تجارب، تعهد و تخصص جنابعالی بدینوسیله به عنوان رئیس کمیته همگانی فدراسیون کاراته جمهوری اسلامی ایران منصوب می نمایم.
امید است با عنایت خداوند متعال و بهره گیری تمامی ظرفیت های موجود در کاراته کشور، در وظایف محوله موفق و موید باشید.
توفیق جنابعالی در راه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و اعتلای فرهنگ غنی اسلامی در ورزش کاراته کشور را از خداوند متعال خواهانم.

پس از تاکید مقام معظم رهبری بر امر گسترش و توسعه ورزش همگانی و بنا بر تاکید وزارت و ورزش و جوانان مبنی بر تشکیل کمیته همگانی در کلیه فدراسیونهای ورزشی این کمیته در فدراسیون کاراته نیز شکل گرفت

گفتنی است، حسن شاطر زاده که در رقابتهای قهرمانی آسیا در سال 2001 در مالزی صاحب نشان طلای این رقابتها شده بود در سالهای اخیر در رقابتهای قاره ای و جهانی به تناوب به عنوان مربی تیم ملی فعالیت داشت.

 

[ دوشنبه بیست و هفتم شهریور 1391 ] [ 9:33 ] [ خبر نگار ]
فدراسیون کاراته در نظر دارد یک دوره استاژ و ارتقاء داوری کومیته در دو بخش بانوان و آقایان از درجه RC تا ممتاز ملی را طی روزهای 12تا14 مهر ماه در سالن کبکانیان برگزار نماید.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، دوره استاژ و ارتقاء داوری با حضور استاد پاتریک لیم، رئیس شورای داوران آسیا و عضو شورای داوران فدراسیون جهانی برگزار خواهد شد و استانها تا 5 مهر ماه فرصت دارند تا نفرات واجد شرایط خود را جهت حضور در این دوره به فدراسیون معرفی نمایند.

معرفی نامه از هیات کاراته استان، فاصله زمانی مناسب جهت ارتقائ(یکسال از درجه فعلی گذشته باشد)، داشتن شناسنامه ورزشی، دو قطعه عکس، کپی کارت ملی، کپی آخرین دان فدراسیون از شرایط شرکت در این دوره است.

طبق برنامه قرار است کلاس تئوری کومیته و کاتا و نیز امتحان تئوری کومیته روز چهارشنبه 12 مهر، آموزش عملی کاتا و آموزش کاتا مخصوص مربیان و قهرمانان کاتای استانها روز پنجشنبه 13 مهر و آزمون عملی کومیته روز جمعه 14 مهر ماه برگزار گردد.
[ دوشنبه بیست و هفتم شهریور 1391 ] [ 8:30 ] [ خبر نگار ]
درمسابقات سبک کیوکوشین ماتسوشیما 4 که در رده سنی 23 و 24 شهریور ماه برگزار شد، تیم موسسه مالی و اعتباری کرمان عنوان قهرمانی رقابتها را از آن خود کرد.

به گزارش پایگاه خبری کاراته دو و به نقل از سایت فدراسیون کاراته، در این دوره از رقابتها که با حضور 620 کاراته کا در رده های سنی خردسالان،نونهالان، نوجوانان و جوانان در کرمان برگزار شد، موسسه مالی و اعتباری کرمان در رده اول ایستاد، تیم نفت مسجد سلیمان مقام دوم را از آن خود کرد و تیم های اصفهان وفارس مشترکا مقام سوم این دوره از مسابقات را بدست آوردند.
نفرات اول تا سوم هر رده سنی در اوزان مختلف به شرح ذیل است:
در رده خردسالان:
وزن 20-کیلو گرم:
1- علیرضا کاویانی از خوزستان
2-امیر حین پولادی از مازندران
3-ابوالفضل پروری از هرمزگان و ناطق باک زهی از کرمان

وزن 25-کیلو گرم:
1- مالک بارک زهی از کرمان
2-فرزاد بارک زهی از کرمان
3-امیر حسین فروزنده از کرمان و محمد صالح مهرابی از کرمان

وزن 30- کیلو گرم:
1- محمد میرزایی از فارس
2-محمذ رضا دانشی از کرمان
3-صبا شریفی نژاد و محمد حسین تاجیک هر دو از کرمان

وزن 35- کیلوگرم:
1- مازیار رحیمی از خوزستان
2-امیر رضا رنجبر از کرمان
3- امیر حسین شاهی و محمد امین کمالی هر دو از کرمان

وزن 35+ کیلو گرم:
1-محمد باقری از خوزستان
2- محمد رضا طیران از کرمان
3-امیر علی ایل پور از کرمان و حسین بدر آبادی از کرمان
در رده سنی نونهالان:
وزن30- کیلوگرم:
1-علی اکبر جاویدی از کرمان
2-علی اصغر جاویدی از کرمان
3- مبین امامی فر از اصفهان و محمد رضا سبزی از فارس

وزن 35-کیلو گرم:
1- اسماعیل سیاحی از خوزستان
2- رضا ذوالفقاری از خوزستان
3-روح الله اسماعیلی از کرمان ومهدی حیدری از فارس

وزن 40- کیلو گرم:
1-رضا رحیمی از خوزستان
2-میلاد قدرتی از فارس
3- محمد حسین کشاورزی از فارس و بهزاد رحیمی از تهران

وزن 45- کیلوگرم:
1-علیرضا عراقی از مازندران
2-علی نظافت از فارس
3-امیر حسین سعیدی از کرمان و سعید وفائی از فارس

وزن 50- کیلو گرم:
1-غلی علاونه از خوزستان
2-شایان بردی از خوزستان
3- تورفان نورزهی و حسن ملک محمدی هر دو از کرمان

وزن 55- کیلو گرم:
1-امیر حسین طبار زاده از کرمان
2- محمد حسین خسروی از فارس
3-علی گرگابی از اصفهان و محمد امین جهانشاهی از کرمان

وزن 60- کیلوگرم:
1-امیر حسین میرزایی از کرمان
2-حسین ملک محمدی از کرمان
3-محمد حسین جان نثاری از اصفهان و مهدی ایمانی از قم

وزن 60+ کیلو کرم:
1-مهدی اسماعیلی نژاد از کرمان
2-محسن درختی از کرمان
3-حسین کار آموزیان از کرمان و محمد فیض الهی از کرمان

در رده سنی نوجوانان:
وزن 40- کیلوگرم:
1- علی غیبی از خوزستان
2- میلاد کریمی از فارس
3-ابوالفضل نازبند از هرمزگان و یوسف سواعدی از خوزستان

وزن 45- کیلوگرم:
1-حسین سواعدی از خوزستان
2-سبحان نامی از فارس
3-افشین زین الدین از کرمان و حسین مریدی زاده از هرمزگان

وزن 50-کیلوگرم:
1-پوریا درویشی از مازندران
2-محمد شعالبی از خوزستان
3-رضا حیدری از تهران و ابوالفضل معمار زاده از کرمان

وزن 55- کیلوگرم:
1-رضا زارع منصوری از کرمان
2-شاهین صادقی از کرمان
3-عرفان پور محسن آبادی از کرمان و امیر سیاحی از خوزستان

وزن 60- کیلو گرم:
1- مجید ملک محمدی از کرمان
2-حامد صیفی پور از کرمان
3- پویا قاضی زاده از فارس و علی نورزهی از کرمان

وزن 65- کیلو گرم:
1-رضا حیدری از مرکزی
2-حسین بابادی از اصفهان
3-مهدی سخری از خوزستان و محمد سلطانی نژاد از کرمان

وزن 70- کیلوگرم:
1-سجاد ذاکری از کرمان
2-محمد امین اعظمی از اصفهان
3-امیر حسین ضیغمی از فارس و مهدی معین الدینی از کرمان

وزن 70+ کیلو گرم :
1-ایمان معمار از اصفهان
2-غلامرضا خسروی از فارس
3-احمد داوودی از اصفهان و احمد قاضی زاده از فارس

در رده سنی جوانان:
وزن 50- کیلوگرم:
1-خلیل کرمی خواه از فارس
2-احمد رضا عبدالهی از فارس
3-محمد امین کریمی از کرمان و عباس بذر افشان از فارس

وزن 55- کیلو گرم:
1-امیر حسین ذولفعلی از کرمان
2-محمد مهدی فیروزی از کرمان
3-ماهان آذر پیکان از خوزستان و مسعود صادقی اصل از فارس

وزن 60- کیلو گرم:
1- هادی پرورش از اصفهان
2-میلاد ابراهیمی از سمنان
علیرضا خواجه و معین مرادی هردو از کرمان

وزن 65- کیلو گرم:
1- عباس سالاری از هرمزگان
2-محمد نصیری از خوزستان
3-احمد زرنگار از فارس و فرید نوری زاده از خوزستان
وزن 70-کیلوگرم:
1-ایمن خاوند از کرمان
2-مهران تقی پناه از کرمان
3-رضا رسی و امیر حسین بهزادی هر دو از کرمان

وزن 75- کیلوگرم:
1-سجاد ذاکری از کرمان
2-رضا بازمانده از کرمان
3-محمد مهدی شمس الدینی و مجتبی عسگری هر دو از کرمان

وزن 80- کیلو گرم:
1-مصطفی حسن زاده
2-حسام ملک زاده از اصفهان
3-احسان پور مهدی آبادی و صادق شجاعی

وزن 80+ کیلو گرم:
1- مهدی میرزایی از کرمان
2-شایان حموله از خوزستان
3-علی چلداوی
[ دوشنبه بیست و هفتم شهریور 1391 ] [ 7:25 ] [ خبر نگار ]
قزوین در دوازدهمین دوره مسابقات قهرمانی کشوری شیتوریو هایاشی ها با قهرمانی قزوین خاتمه یافت.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، در این دوره از رقابتها بیش از ۲۰۰ کاراته کا از ۱۱ استان در قالب ۱۲ تیم در این رقابتها حضور داشته و در پایان تیم کاراته استان قزوین با کسب ۱۸ طلا ، ۸ نقره و ۴ برنز بر سکوی اول قرار گرفت، تهران با ۹ طلا ، ۹ نقره و ۲۱ برنز و گیلان با ۶ طلا ، ۶ نقره و ۸ برنز در رده های دوم و سوم ایستادند .

تیمهای اصفهان با ۲ طلا،۹ نقره و ۲۹برنز ، مازندران ۲طلا، ۶ نقره و ۱۱ برنز، خوزستان ۲ طلا، ۲ نقره و ۲ برنز،کردستان یک طلا ،یک نقره و ۴ برنز ، آذربایجان شرقی یک طلا ، یک نقره و ۲ برنز ، کرمانشاه یک طلا و ۳ برنز در رده های چهارم تا نهم جای گرفتند .
[ یکشنبه بیست و ششم شهریور 1391 ] [ 10:9 ] [ خبر نگار ]
مسعود رهنما، سرمربی تیم ملی کاراته زیر 23 سال گفت: هدف اصلی از تشکیل این تیم، کشف و پرورش استعدادها است و هیات های استانی و مربیان سازنده با معرفی کاراته کاهای مستعد می توانند در این امر با فدراسیون کاراته مشارکت نمایند.

رهنما، ضمن بیان مطلب فوق به سایت فدراسیون کاراته گفت: یک حلقه مفقوده بین رده سنی جوانان، امید و تیم بزرگسالان وجود داشت که فدراسیون با تشکیل تیم ملی زیر 23 سال این خلاء را از بین برد.

وی افزود: به نظر من اصلی ترین شاخص ورود به تیم ملی، مسابقات قهرمانی کشور است اما استانها می توانند کاراته کاهایی که فیزیک بدنی مناسب و نیز توانایی فنی بالایی دارند را به تیم ملی معرفی کنند، کادر فنی هم با در نظر گرفتن شاخصه ها و فاکتورهای لازم، افراد را گزینش و به عضویت تیم در می آورند.

رهنما گفت: اگر چه قرار بود در ابتدا 63 نفر به اردو فراخوانده شوند، اما مشارکت هیاتها سبب شد برای تشکیل تیم زیر 23 سال نزدیک به150 کاراته کا در مرحله نخست به اردو بیایند که بر اساس تست های آمادگی جسمانی، فنی و فیزیک بدنی، در نهایت 35 نفر در اردو باقی ماندند.

وی در خصوص اینکه آیا به جمع اردونشین ها نفراتی اضافه خواهند شد یا نه، اظهار داشت: درب ورود تیم ملی برای هر کاراته کایی که مدعی پوشیدن پیراهن تیم ملی است باز خواهد بود، از همین رو تعداد نفرات در تیم شناور است و حداقل 30و حداکثر 50 بازیکن برای هر مرحله اردو در نظر گرفته شده است.

سرمربی تیم زیر 23 سال گفت: اردونشیان تیم ملی از 15 استان هستند که فدراسیون در نظر دارد به تعداد کل استانها این نفرات پراکنده شوند و با تقویت و آموزش بهتر، حضور نفرات در اردو از انحصار چند استان خارج شده و فراگیر تر شود.

وی گفت: قرار است در مسابقات کاپ آسیایی قزاقستان که سال آینده برگزار خواهد شد با ترکیبی کامل در هر 6 وزن شرکت کنیم.
[ یکشنبه بیست و ششم شهریور 1391 ] [ 10:3 ] [ خبر نگار ]


فدراسیون جهانی کاراته در راستای المپیکی شدن کاراته 7 اکتبر برابر با 16 مهر ماه را روز جهانی کاراته نام نهاد و از اعضای خود خواست در باشگاههایشان با برگزاری برنامه های متنوع در جهت معرفی این هنر رزمی زیبا بیش ازپیش تلاش کنند.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، آنتونیو اسپینوز، رئیس اسپانیایی فدراسیون جهانی کاراته در نامه ای به کلیه اعضای این فدراسیون از آنها خواست با شعار، بیاییم کاراته را به جهان بشناسانیم، درب باشگاهها و سالنها را به روی همه بگشایند و با اقدامات نوآورانه خود مروج این هنر تماشایی وباشکوه باشند.

اسپینوز همچنین در نامه خود خاطر نشان کرد نشان دادن توانایی بسیج همگانی فدراسیون های ملی و نمایش اتحاد و انسجام خانواده کاراته در حمایت از المپیکی شدن این رشته رزمی از مهمترین اهداف فدراسیون جهانی است که با شعار بگذارید تا جهان متوجه کاراته شود، همراه است.

فدراسیون جهانی کاراته از ورزشکاران و مربیان در سراسر جهان خواست اقدامات خود در جهت معرفی هر چه بهتر کاراته را به آدرس Karate2020@live.com ارسال نمایند
[ یکشنبه بیست و ششم شهریور 1391 ] [ 7:59 ] [ خبر نگار ]
به گزارش پایگاه خبری کاراته دو و به نقل از خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران حاضر در محل؛ رقابت های قهرمانی کشور کاراته کارگران جمعه 24 شهریور با شناخت نفرات و تیم های برتر به کار خود پایان داد.

بر اساس این گزارش این پیکارها با حضور نمایندگان 27 استان به مدت دو روز در سالن شهید معتمدی تهران برگزار شد.

این گزارش حاکی است: در پایان رقابت ها تیم های قم و اصفهان هر یک با کسب 2 مدال طلا ، 2 نقره و یک برنز بطور مشترک بر سکوی قهرمانی ایستادند و تیم تهران با کسب یکمدال طلا، یک نقره و سه برنز در مکان بعدی قرار گرفت.

گفتنی است؛ نفرات اول تا سوم این رقابت ها به همراه حسین نجاری از سیستان و بلوچستان و مسلم خون سیاوش از مازندران به اردوی تیم منتخب کارگران کشور برای اعزام به رقابت های ترکیه دعوت شدند./
[ شنبه بیست و پنجم شهریور 1391 ] [ 12:28 ] [ خبر نگار ]
به گزارش پایگاه خبری کاراته دو، مسابقات کاراته قهرمانی کشورسبک شوتوکان 15 و 16 شهریور ماه در سالن شهید حیدریان به میزبانی قم برگزار گردید.
در این رقابتها با حضور 600 شرکت کننده از 18 استان کشور و در رده نوجوانان جوانان و بزرگسالان برگزار شد در مجموع امتیازات استان قم مقام اول ، استان اصفهان مقام دوم و استان فارس مقام سوم این رقابتها را کسب کردند.
تیم منتخب سبک شوتوکان ایران استان اصفهان با ترکیب 80 بازیکن و به مربیگری رحمت اله آقایی توانست با کسب 14 مدال طلا ، 8 نقره و 14 برنز نائب قهرمانی این مسابقات را از آن خود کند.
ارومیه میزبان رقابتهای قهرمانی کاراته کشوری سبک شوبوکان
مسابقات کاراته قهرمانی کشوری سبک شیتوریو شوبوکان 15 و 16 شهریور ماه به میزبانی شهرستان ارومیه برگزار گردید.
تیم منتخب شوبوکان استان اصفهان به مربیگری داود یزدخواستی توانست در کاتای تیمی نوجوانان و کاتای انفرادی مقام اول این مسابقات را بدست آورد.
قهرمانی حوزه مقاومت 12 بقیه الله در مسابقات کاراته بسیج ناحیه امام صادق (ع) اصفهان
مسابقات کاراته انتخابی حوزه های مقاومت بسیج ناحیه امام صادق (ع) اصفهان روزگذشته در سالن شهید قورچانی و با قضاوت 7 داور کاراته استان برگزار گردید.
در این دوره از رقابتها 50 نفر شرکت کننده از 8 حوزه مقاومت شرکت داشتند که در پایان حوزه مقاومت 12 بقیه الله مقام اول ، حوزه مقاومت 17 امام حسن عسگری مقام دوم و حوزه مقاومت 11مقداد مقام سوم این رقابتها را به خود اختصاص دادند.
علی دعوائیها رئیس هیأت کاراته استان به همراه یداله رضوانی مسئول تربیت بدنی ناحیه امام صادق(ع) ومحمد ابوطالبی دبیر هیأت کاراته سپاه صاحب الزمان در سالن مسابقات حضور داشتند که از نزدیک این رقابتها را نظاره کردند.
برگزاری مسابقات بانوان سبک شوتوکان ساساکی ها
مسابقات کاراته استانی بانوان سبک شوتوکان ساساکی ها روز گذشته در سالن فرهنگسرای عرفان برگزار شد.
در این رقابتها 70 کاراته به رقابت پرداختند که در مجموع باشگاه علی ابن ابی طالب با کسب 23 مدال مقام اول ، باشگاه آریانا با کسب 18 مدال مقام دوم و باشگاه آتش با 5 مدال مقام سوم این دوره از رقابتها را به خود اختصاص دادند./
[ یکشنبه نوزدهم شهریور 1391 ] [ 15:58 ] [ خبر نگار ]
خواهشمند است در بخش نظر سنجی شرکت فرموده و به بهترین رئیس هیات کاراته استان در اداوار گذشته تابحال رای دهید.
[ دوشنبه سیزدهم شهریور 1391 ] [ 15:23 ] [ خبر نگار ]
در روز دوم و پایانی چهارمین مرحله ازلیگ جهانی کاراته وان در ترکیه، تیم ملی کاراته ایران به یک مدال طلا، 2 نقره و 2 برنز دست یافت.

به گزارش پایگاه خبری کاراته دو و به نقل از سایت فدراسیون کاراته، در چهارمین مرحله از لیگ جهانی کاراته وان ترکیه که در سالن المپیک شهر استانبول با حضور 315 کاراته کا از 47 کشور جریان دارد، در وزن منهای 67 کیلوگرم سعید احمدی که موفق شده بود در گام نخست فرناندو گوئرا از شیلی را 5 بر صفر شکست دهد، سپس با مرگن کالجابوف از قزاقستان در وقت قانونی مسابقه به تساوی 4 بر 4 رسید که با رای داوران پیروز میدان شد، در مبارزه سوم هم ویاچسلاو از روسیه را 9 بر یک برد و به نیمه نهایی صعود کرد.
در نیمه نهایی هم مقابل دیگر نماینده روس آلبرت بودایف قرار گرفت و 9 بر یک به برتری دست یافت تا به فینال وزن منهای 67 کیلوگرم صعود کند.
او در فینال با ویگن آنیان از ارمنستان مبارزه کرد و پس از تساوی 2 بر 2 در وقت قانونی با رای داوران پیروز شد و مدال طلا را بر گردن آویخت.

محمد رضا بخشی لو دیگر نماینده وزن منهای 67 کیلوگرم بود که در نخستین مبارزه مقابل حریف ترکیه 3 بر یک باخت و حذف شد.

امیر مهدی زاده در وزن منهای 60 کیلوگرم که موفق شده بود کاراته کاهایی از ترکیه(7بر3)، روسیه(7برصفر) و شیلی(4بر صفر) را شکست دهد در نیمه نهایی مقابل علیرضا اجدادی قرار گرفت و به برتری 3 بر 2 رسید تا به فینال برسد.
مهدی زاده در فینال به مصاف کالوین کالین نایب قهرمان جهان از لیتوانی رفت و 4 بر یک مغلوب این کاراته کا شد و به مدال نقره رسید.

در همین وزن علیرضا اجدادی که ابتدا موفق شده بود نماینده هلند را با نتیجه 4 بر یک از پیش رو بردارد، سپس مقابل سونگیل آلخین از روسیه 4 بر 2 پیروز شدو در بازی سوم مقابل لی چون هو کاراته کای هنگ کنگی 3 بر یک به برتری رسید، در نیمه نهایی از امیر مهدی زاده با نتیجه 3بر2 شکست را پذیرف تا در گروه بازنده ها به میدان برود.
در این گروه اجدادی مقابل روسیه پس از تساوی 2 بر 2 در وقت قانونی مبارزه، با رای داوران برنده اعلام شد تا صاحب مدال برنز این وزن شود.

دیگر نماینده این وزن هامون درفشی پور بود که ابتدا حریف ترکیه ای را 5 بر یک مغلوب کرد، سپس مقابل امیر مونزو از روسیه 4 برصفر پیروز شد، در مبارزه سوم مقابل کالوین کالی قهرمان اروپا و نایب قهرمان جهان از لیتوانی 7 بر صفر شکست خورد تا در گروه بازنده ها به روی تاتامی برود.
در این گروه درفشی پور به مصاف جیولانی میشل نفر اول اروپا در سال 2011 رفت و 3 بر صفر باخت و از رسیدن به مدال بازماند.

تیم کاتای بانوان با ترکیب(مهسا افسانه، نجمه قاضی زاده و الناز تقی پور) پس از یک دور استراحت ، در دور دوم مقابل روسیه قرار گرفت و 4 بر یک موفق شد از سد حریف بگذرد، در مبارزه بعدی تیم بانوان به مصاف آلمان رفت که با نتیجه 3 بر 2 به برتری رسید و به فینال راه یافت.
در فینال تیم سه نفره بانوان با باخت 5 بر صفر مقابل تیم کاتای ژاپن به مدال نقره رسید.

در وزن منهای 50 کیلوگرم بانوان نسرین دوستی ابتدا نماینده بلغارستان را 6 بر صفر از پیش رو برداشت، سپس مقابل کاراته کایی از روسیه قرار گرفت و موفق شد 9 بر صفر از سد این حریف بگذرد، در مبارزه سوم در حالی که در وقت قانونی مسابقه با حریف شیلیایی 2 بر 2 بود، با رای داوران کاراته کا شیلی با نتیجه 3 بر 2 پیروز میدان شد. تا دوستی در گروه بازنده ها به مبارزاتش ادامه دهد.
در گروه بازنده ها دوستی مقابل نماینده کشور آلمان قرار گرفت و موفق شد 4 بر 2 این کاراته کا را مغلوب کند و صاحب مدال برنز شود.

گفتنی است، در مجموع تیم ایران در این دوره از لیگ جهانی یک مدال طلا، 4نقره، 6برنز و یک مقام پنجمی کسب کرد.
[ دوشنبه سیزدهم شهریور 1391 ] [ 8:14 ] [ خبر نگار ]
در پایان نخستین روز پیکارهای لیگ جهانی کاراته وان ترکیه که از امروز در شهر استانبول آغاز شد، تیم ملی کشورمان به 2 مدال نقره ،4 برنز و یک مقام پنجمی دست یافت.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، در این دوره از پیکارها که315 کاراته کا از 47 کشور جهان در سالن المپیک شهر استانبول حضور دارند، در وزن منهای 84 کیلوگرم علی فداکار که در اولین مبارزه خود مراد قاضیوف از روسیه را 8 بر صفر شکست داده بود، در مبارزه دوم مقابل ارل کای اوغلو کاراته کای کهنه کار ترکیه در حالی که تا ثانیه های پایانی، بازی با نتیجه 5 بر 5 در جریان بود در یک ثانیه آخر مسابقه یک امتیاز از حریف گرفت تا با نتیجه 6 بر 5 پیروز شود. در مبارزه بعدی فداکار موفق شد احمد المستر از کویت نفر سوم مسابقات قهرمانی آسیا در سال 2012 را 6 بر 5 شکست دهد. در پیکار نیمه نهایی هم فداکار موفق شد یابر کرم اوغلو از ترکیه را 4 بر صفر مغلوب کند و به فینال برسد.
اودر فینال به مصاف والنتینو سیوروانته ایتالیایی رفت و در یک رقابت نزدیک و میلیمتری باا نتیجه 4 بر 3 نتیجه را واگذار کرد و نقره گرفت.در وزن به اضافه 84 کیلوگرم هم سامان حیدری مبارزه خود را با پیروزی 9 بر 2 مقابل روسلان سعیدف از قزاقستان آغاز کرد، در مسابقه دوم حیدری مولاردو مونزو از شیلی را 8 بر صفر شکست داد، سپس مقابل حامد محمود از کویت 6 بر 3 به برتری دست یافت تا در بازی چهارم مقابل استفانو مانسیکالیتو ایتالیایی رکوردار مدالهای جهانی با 6 مدال طلا و برنز (2 طلا و 4 برنز) و نیزعنوان دار رقابتهای قهرمانی اروپا با داشتن 13 مدال طلا، نقره و برنز قرار گرفت و 3 بر صفر پیروز شد تا به فینال این وزن راه یابد. حیدری در فینال با نتیجه 5 بر 2 به جاناتان هورنه آلمانی طلایی ترین کاراته کا اروپا در سالهای(2009، 2010،2011، 2012) باخت و به مدال نقره بسنده کرد.
دراین وزن ایتالیا و هلند مشترکاً در مکان سوم قرار گرفتند.

مازیار الهامی در وزن منهای 84 کیلوگرم که مبارزه خود را با غلبه 8 بر صفر بر حریف هلندی آغاز کرده بود، در گام دوم 5 بر صفر از سد کاراته کا ترکیه گذشت. او در مرحله سوم حریفی از سوئیس را 8 بر یکمغلوب کرد تا در نیمه نهایی به مصاف والنتینو سیوروانته ایتالیایی که از قد و قامت بلندتری نسبت به الهامی برخوردار بود برود که در این رقابت میلیمتری با حساب 2 بر یک باخت تا با این شکست به گروه بازنده ها برود.
الهامی در این گروه برای کسب مدال برنز به مصاف چستو سومیا از آلمان رفت و موفق شد این حریف اروپایی خود را 3 بر صفر شکست دهد تا به مدال برنز برسد.

در مبارزات وزن منهای 75 کیلو گرم سعید فرخی، کاپیتان تیم ملی کاراته کشورمان و ابراهیم حسن بیگی موفق شدند با کسب نشان برنز به کار خود پایان دهند.
براین اساس ، سعید فرخی برای رسیدن به سکوی سوم ابتدا لی کاوای، دارنده برنز دانشجویان جهان از هنک گنک را 2 بر صفر مغلوب خود کرد، در گام دوم و در حالی یک بر صفر از لوئیجی بوسا، قهرمان اروپا در سالهای 2011 و 2012 و نایب قهرمان جهان از ایتالیا پیش بود، در نهایت 2 بر یک مغلوب این حریف نامدار شد تا در گروه بازنده ها به کارش ادامه دهد. فرخی در گام سوم مراد ساکر از ترکیه را در حالی که 35 ثانیه به اتمام مبارزه وقت باقی بود، به راحتی 9 بر صفر شکست داد تا در مسابقه چهارم به مصاف بهمن عسگری دیگر نماینده کشورمان برود که خود تا پیش از این مبارزه موفق شده بود حریفانی از سوییس (8 بر صفر) ترکیه (2 برصفر) آلمان ( یک به صفر) شکست دهد.( عسگری نیز همانند فرخی در مبارزه چهارم نتیحه را 2 به یک به بوسای ایتالیایی واگذار کرد تا در گروه بازنده ها به کارش ادامه دهد.) پیکار فرخی و عسگری در شرایطی 3 به 2 به نفع فرخی به پایان رسید که عسگری در واپسین ثانیه ها به شدت از ناحیه مچ دست چپ دچار آسیب دیدگی شد و به سختی توانست مبارزه را به انتها برساند. فرخی با این پیروزی، در مسابقه آخر و برای کسب مدال برنز به دیدار روسلان سادیکان، کاراته کای چغر لیتوانی شتافت. مبارزه این دو 2 بر 2 به پایان رسید که فرخیبه دلیل حملات پردامنه اش با رای داوران 4 بر یک صاحب برتری شد تا همانند سومین دوره لیگ جهانی که دو ماه پیش در جاکارتا اندونزی برگزار شد به مدال برنز دست یابد.

اما در گروه دیگر این وزن، ابراهیم حسن بیگی که در مرحله قبلی لیگ جهانی در اندونزی با یک برد ویک باخت خیلی زود پرونده اش بسته شد، در تاتامی استانبول بسیار آماده نشان داد و توانست با 4 برد و یک باخت همانند فرخی بر سکوی سوم وزن منهای 75 کیلو گرم قرار بگیرد. حسن بیگی که مبارزاتش را با برد 4 بر 2 برابر فرانکو ایکاسلی از آرژانتین آغاز کرده بود، در مرحله دوم تودورف از امریکا را 8 بر صفر از پیش رو برداشت تا در گام سوم مقابل نوآ بیچ، نفر سوم اروپا در سال 2012 از آلمان قرار بگیرد. این مبارزه هر چند تا یک دقیقه با اتمام بازی یک بر صفر به نفع حسن بیگی در جریان بود، اما در نهایت 2 بر یک به سود نوآبیچ خاتمه یافت تا حسن بیگی برای رسیدن به سکوی سوم به دیدار ارسلان اوزان، کاراته کای ترک تبار هلند بشتابد، مبارزه ای که در پایان وقت قانونی 4 بر 4 خاتمه یافت و داوران 3 بر 2 رای به برتری حسن بیگی دادند. در گام آخر هم نماینده کشورمان به مصاف شینهورا از ژاپن رفت و توانست در یک مبارزه هوشیارانه این حریف را 3 بر صفر شکست دهد و گردن آویز برنز را به خود اختصاص دهد .

در کاتای انفرادی مردان فرید حقیقی با نتایج مشابه 5 بر صفر مقابل حریفانی از سوئیس، ترکیه، روسیه و ترکیه به پیروزی رسید. حقیقی در نیمه نهایی مقابل ریو کیونا از ژاپن 3 بر 2مغلوب شد تا در گروه بازنده ها به مبارزاتش ادامه دهد. در این گروه حقیقی 3 بر 2 ایوان ارمنگ از کرواسی را مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت.

شکست آنتویو دیاز ونزوئلایی قهرمان جهان در سال 2010 از حوادث مهم مسابقات کاتای انفرادی بود . دیاز که پس از چهار برد، در مصاف با حریف ژاپنی اش تن به شکست داده بود، در گروه بازنده ها کاتارویی از کویت را شکست داد و به همراه حقیقی بر سکوی سوم قرار گرفت.

نگین باقری هم نماینده کاتای انفرادی بانوان که موفق به شکست نمایندگان ترکیه و آلمان با نتایج مشابه 4 بر یک شده بود، در سومین مبارزه خود 3 بر 2 مغلوب حریف ژاپنی شد تا در گروه بازنده به مبارزاتش ادامه دهد. باقری در این گروه مقابل کاتارویی از روس به پیروزی 5 بر صفر رسید و سپس مقابل یوکوکیمورو از ژاپن 4 بر یک مغلوب شد تا مقام پنجمی این مسابقات را از آن خود کند.

در وزن به اضافه 84 کیلوگرم مردان، جاسم ویشگاهی در حالی که بر اساس قرعه قرار بود به مصاف محمد حامد از کویت برود به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه کف پا مقابل حریفش ظاهر نشد و بازنده تاتامی اعلام شد تا بدون مبارزه از دور رقابتها کنار رود.


در وزن به اضافه 68 کیلوگرم بانوان هم حمیده عباسعلی 3 بر 2 از حریف ترکیه ای باخت و از از گردونه رقابتها حذف شد.

در وزن به اضافه 84 کیلوگرم، ذبیح اله پورشیب در اولین بازی خود مقابل رایسی آفری از آلبانی 6 بر یک پیروز شد و در بازی دوم مقابل نماینده هلند 3 بر یک شکست خورد و با توجه به اینکه این حریف با شکست مقابل کاراته کای آلمانی از رسیدن به فینال بازماند، پورشیب نیز از گردونه رقابتها کنار رفت.


سجاد گنج زاده دیگر نماینده این وزن مقابل هورنه از آلمان طلایی ترین کاراته کا اروپا در سالهای اخیر که عناوین قهرمانی اروپا در سالهای 2009، 2010، 2011 و 2012 را در اختیار دارد قرار گرفت و در حالی که تا 7 ثانیه پایانی نتیجه بازی صفر بر صفر بود، گنج زاده یک امتیاز از دست داد تا بازنده میدان باشد و در گروه بازنده ها به مبارزاتش ادامه دهد.

در گروه بازنده ها بلغارستان را در دقیقه نخست 8 بر صفر برد تا در بازی سوم به مصاف نماینده سنگال برود و در حالی که در وقت قانونی مبارزه نتیجه تساوی 2 بر 2 بدست آمد با رای داوران این نماینده سنگال بود که 3 بر 2 پیروز میدان شد.

مهسا افسانه دیگر نماینده کاتای بانوان در گروه B به مصاف حریفان رفت که در مبارزه نخست خود مقابل تاشی اوکا از ژاپن 4 بر یک شکست خورد و از دور رقابتها کنار رفت.

[ شنبه یازدهم شهریور 1391 ] [ 8:9 ] [ خبر نگار ]

 

زاينده رود ميزبان كاراته هاي نوجوان اصفهاني در مسابقات مولای عرشیان

 

اولین دوره مسابقات کاراته فرهنگی ورزشی مولای عرشیان با همکاری سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان و هیأت کاراته استان اصفهان شب گذشته 7مرداد ماه با حضور علي دعوائيها رياست هيات كاراته استان اصفهان و مهنام معاونت سازمان فرهنگي تفريحي شهرداري اصفهان افتتاح شد.

این رقابتها در بخش پسران  با حضور25تیم و در بخش دختران با حضور 7 تیم در مجموعه ورزشی آبشار برای اولین بار در فضای باز با حضور پر شور تماشاگران ، مسئولین استانی،  پیشکسوتان ، داوران ،مربیان و ورزشکاران برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان اصفهان، این رقابت ها به منظور ترویج ورزش و شناساندن هنررزمی کاراته و زحمتکشان این رشته در استان و کشور به مردم جامعه و شعار با ورزش محله ، شهر را محل ورزش کنیم ، برای اولین بار در فضای باز در محیطی زیبا در مجاورت پارک آبشار و زنده رود اصفهان و در زمان بعد از افطار به مدت شش شب ادامه خواهد یافت.

علی دعوائیها رئیس هیأت کاراته استان اصفهان درابتداي اين برنامه با تشكر و تجليل از همه شركت كنندگان ،حاضرين و پيشكسوتان حاضر در مراسم گفت  امیدواریم که در این شبها با برنامه هایی که با همکاری سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان تهیه شده تصویر زیبایی ار هنر رزمی کاراته را به معرض نمایش بگذاریم.

در ادامه مراسم افتتاحیه حرکات نمایشی توسط قهرمانان این رشته ورزشی به اجرا درآمد و توجه حاضران را به خود جلب کرد.

در ادامه مراسم در بخش كوميته تيمي 10تيم متشكل از 3نفر بازیکن اصلی و یک نفر ذخیره ، طي 5 بازي به رقابت پرداختند كه در پايان تيم هاي فضيلت ،پاسارگاد،شهيد بهشتي،آپادانا،تختي و آيت الله اهتمام توانستند با شكست  و گذشتن از سد حريفان خود به مرحله بعدي راه يابند .

در یکی از جالبترین مصافها بازیبین تیم های شهید همت و جهان پهلوان تختی بود که در بازی اول مهدی هنرمند از تیم شهید همت در مقابل حریف خود از تختی با نتیجه 3 بر 1 شکست خورد ، در مبارزه بعدی علی عالی مرام با توجه به سر وزن نبودن حریف خود ار تختی به پیروزی رسید و در مسابقه هیجانی آخر بین محمد مهدی دیانی از تیم شهید همت در مقابل یوسف شاطرزاده فرزند قهرمان اسطوره ای کاراته ایران زنده یاد سید علی شاطرزاده قرار گرفت که برای تماشاگران یادآور روزهای پر افتخار پدر وی بود ، اما در این مسابقه حساس که برد هر یک از این دو منجر به  پیروزی تیم آنها بود محمد مهدی دیانی با اخطار بازی خود را به یوسف شاطرزاده واگذار کرد و بدین ترتیب تیم تختی پیروز این میدان شد.

مسعود علم شيري کارشناس فنی جداول مسابقات در گفتگو با خبرنگار هيات كاراته گفت:  اين رقابتها در6 شب برگزار خواهد شد و در پايان به نفرات اول تا سوم  حکم و مدال قهرمانی و جوایز ارزنده ای از سوی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان و هیأت کاراته استان اهدا خواهد شد .

این رقابتها در دو بخش دختران رده سنی زیر ۸ سال و پسران در رده سنی زیر ۱۳ سال در کاتای تیمی و انفرادی وکومیته تیمی به طور همزمان در شب هاي آتي نیز  برگزار خواهد شد.

 

[ یکشنبه هشتم مرداد 1391 ] [ 8:35 ] [ خبر نگار ]
پیکارهای کاراته قهرماني دانشجویان جهان در شرایطی به اتمام رسید که کاراته کاهای ترکیه در میان شگفتی کارشناسان موفق شدند بیشترین مدال را به چنگ آورند و قهرمانی شان را جشن بگیرند.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، مسابقات کاراته دانشجویان جهان در حالی با حضور 345 کاراته کا از43 کشور در براتیسلاو اسلواكي برگزار شد که فدراسیون دانشجویی کشورمان به دلیل عدم صدور ویزا موفق به اعزام تیم منتخب دانشجویان نشد و این در شرایطی بود که این تیم پس از برگزاری پیکارهای انتخابی و حضور در رقابتهای سه جانبه، چهار مرحله اردوی آمادگی را در رشت و دو مرحله را در تبریز گذارنده بود.

اما برگردیم به تاتامی براتیسلاوجایی که 64 مدال طلا، نقره و برنز این رقابتها بین ورزشکاران مرد و زن 24 کشور توزیع شد.

در مبارزات انفرادی مردان و در وزن منهای 60 کیلوگرم نشان طلا به ماتیاس گومز گارسیا 22 ساله از اسپانیا رسید. گومز که در پرونده اش طلا اروپا 2012 و برنز رقابتهای جهانی 2008 و طلا امیدهای جهان 2007 دیده می شد، در شرایطی بر سکوی اول ایستاد که موفق شد گوکهان کوک کاراته کای ناشناخته ترکیه را شکست دهد.

در وزن منهای 67 کیلوگرم این عمر کرم اوغلو قهرمان جوانان جهان از ترکیه بود که گوی سبقت را از دیگران ربود و بر پله اول سکوی این وزن تکیه زد. کرم اوغلو 25 ساله سه ماه پیش در قهرمانی اروپا نیز توانست تا فینال پیش برود و مدال نقره را بر گردن آویزد.

در وزن منهای 75 کیلوگرم طلا باز هم به اردوی تیم ملی ترکیه رفت، آنجا که سرکان ياگچی، مرد طلایی اروپا در سالهای 2006 و 2010 توانست در فینال میهایلوویچ از مقدونیه را شکست دهد.

در وزن منهای 84 کیلوگرم طلا به کاراته کایی از روسیه رسید که در 7 سال اخیر در هر مسابقه قاره ای و جهانی شرکت کرده دستش از مدال کوتاه مانده است. قهرمان طلایی این وزن الکساندر علی اف نام دارد.

و بالاخره در سنگین وزن هم رودریگرز 22 ساله از برزیل بر سکوی اول ایستاد. این برزیلی هم مثل علی اف روس تا پیش از رقابتهای دانشجویان جهان هیچ مدالی در پرونده اش دیده نمی شد.

در كوميته تيمي، مونته نگرو نشان طلا را به خود اختصاص داد، تركيه دوم شد و تيم هاي فرانسه و آذربايجان مشتركاً بر سكوي سوم ايستادند.

در کاتای انفرادی مردان، دامين هوگو کونیترو، دارنده مدال برنز جهان در سال 2010 و نقره اروپا 2011 از اسپانیا با شکست دادن ریو کیونا از ژاپن قهرمان شد و در کاتای تیمی هم این تیم ژاپن بود که با شکست تیم مونته نگرو بر سکوی اول ایستاد. در کاتای انفرادی زنان ژاپن و در بخش تیمی قهرمانی به کشور میزبان یعنی اسلواکی رسید.

اما در اوزان پنجگانه كوميته انفرادي زنان، دو كاراته كاي فرانسه مدال طلاي اوزان منهاي 61 و 68 را از آن خود كردند.كاراته كاي اتريشي بر سكوي اول منهاي 50 كيلو ايساتد.در وزن منهاي 55 كيلو نماينده كشور تركيه قهرمان شد و در سنگين وزن نيز كاراته كاي اهل كرواسي به نشان طلا دست يافت. در بخش زنان كوميته تيمي نيز مصر با شكست اسلواكي قهرمان شدند و تيم هاي ژاپن و اتريش به مدال برنز رسيدند.

براساس اين گزارش،در پايان اين رقابتهاي دو روزه، تيم منتخب دانشجويان تركيه با 3 طلا،3 نقره و 3 برنز به مقام قهرماني دست يافتند.تركيه در شرايطي قهرمان شد كه سال گذشته حايز رتبه پنجم جدول رده بندي توزيع مدالها شده بود. ژاپن با 2 طلا، 2 نقره و 3 برنز بر سكوي دوم ايستاد. اسپانيا با 2 طلا و4 برنز بالاتر از فرانسه كه در اين دوره از رقابتها به 2 طلا و3 برنز دست يافت، قرار گرفت.اسلواكي ميزبان هم با يك طلا، 3 نقره و 3 برنز تيم پتجم مسابقات نام گرفت.

گفتني است تيم منتخب كاراته دانشجويان ايران در آخرين دوره اي كه در اين رقابتها شركت داشت، سال 2010 بود كه با كسب 2 طلا و 2 برنز موفق شده بود رتبه چهارم مجموع مدالها را از آن خود كند.
[ شنبه هفتم مرداد 1391 ] [ 13:47 ] [ خبر نگار ]

در آخرین روز از یازدهمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی بزرگسالان آسیا، تیم ایران پس از 23 سال در بخش کاتای تیمی به مدال طلا دست یافت، کاتای تیمی بانوان هم مدال نقره گرفت و در کومیته تیمی مردان و زنان و در کاتای انفرادی بانوان 3مدال برنز بدست آمد.

به گزارش  پایگاه خبری کاراته دو و به نقل از سایت فدراسیون کاراته، در پایان یازدهمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی بزرگسالان آسیا که در تاشکند ازبکستان با حضور 254 کاراته کا از 26 کشور برگزار شد،

 تیم کاتای مردان ایران متشکل از (احد شاهین، آرمین روشنی و فرزاد محمد خانلو) در فینال موفق شد تیم اندونزی را با نتیجه قاطع 5 بر صفر شکست دهد و مدال طلا را بر گردن آویزد.
این در حالی بود که تیم ایران در لیگ جهانی کاراته وان در مقابل اندونزی با نتیجه 5 بر صفر شکست خورده بود و در سال گذشته هم در مسابقات قهرمانی آسیا در چین مغلوب این تیم شده بود.تیم ایران برای رسیدن به فینال ابتدا هند را 5 بر صفر شکست داد، سپس از سد کویت با نتیجه 4 بر یک گذشت و در نیمه نهایی با نتیجه 4 بر یک مالزی را شکست داد.

در کاتای تیمی بانوان،تیم ایران با ترکیب(مهسا افسانه، نجمه قاضی زاده و الناز تقی پور) به روی تاتامی رفت که در نخستین مبارزه موفق شد ویتنام را 5 بر صفر شکست دهد، در گام دوم با همین نتیجه 5 بر صفر ازبکستان را مغلوب کرد و سپس به مصاف ژاپن قهرمانی مسابقات آسیایی دوره گذشته رفت و 5 بر صفر باخت و مدال نقره این دوره از بازیها را از آن خود کرد. تیم بانوان ایران سال گذشته نیز به مدال نقره این بازیها دست یافته بود.در این دوره 8 تیم در کاتای تیمی بانوان شرکت داشتند.

تیم کومیته بانوان در اولین مبارزه با حاضر نشدن تیم افغانستان پیروز از میدان خارج شد، در دومین مسابقه مالزی را 2 بر یک برد.(در این بازی پگاه زنگنه و حمیده عباسعلی بانوان پیروز این تاتامی بودند، سمیرا ملکی پور در هان سوکو مغلوب شد). در سومین دیدار هم بانوان ایران به مصاف ویتنام رفتند. در این دیدار هم (لیلا بهرامی و پگاه زنگنه نتیجه را به حریف واگذار کردند تا تیم کومیته بانوان 2 بر صفر مغلوب ویتنام شود و در رپه شارژ به رقابتهایش ادامه دهد.ایران در این مرحله مقابل قزاقستان قرار گرفت و به برتری 2 بر یک رسید( سمیرا ملکی پور 2 بر صفر باخت، پگاه زنگنه 3 بر یک پیروز شد و حمیده عباسعلی 7 بر صفر بر حریف قزاقستانی غلبه کرد) .تیم کومیته بانوان ایران به همراه ژاپن عنوان سومی این رقابتها را از آن خود کرد.

در کاتای انفرادی بانوان مهسا افسانه امروز به روی تاتامی رفت که در نخستین مبارزه 5 بر صفر از سد چین تایپه گذشت، سپس مقابل مالزی 4 بر یک پیروز شد ، در نیمه نهایی مقابل ریکی اسامی قهرمان آسیا در سال 2011 و نفر سوم جهان 3 بر 2 در یک رقابت نزدیک شکست خورد. این سومین باری است که در یک سال اخیر افسانه با حریف ژاپنی مبارزه می کند. در مسابقات قهرمانی آسیا در سال 2011 5 بر صفر مغلوب این حریف شده بود، در لیگ جهانی کاراته وان اندونزی هم که سه هفته قبل برگزار شد نیز 4 بر یک باخت.در رپه شارژ هم برای کسب برنز به مصاف هنگ کنگ رفت که همانند سال گذشته با 5 پرچم به برتری رسید و بر سکوی سوم ایستاد. در کاتای انفرادی بانوان 16 کاتارو حضور داشتند.

در بخش کومیته تیمی مردان، تیم ایران ابتدا به مصاف هند رفت که موفق شد 3 بر صفر از سد حریف بگذرد در این دیدار سعید احمدی ، سجادگنج زاده و منصور حسن بیگی در ترکیب تیم قرار داشتند که با نتایج مشابه 8 بر صفر به پیروزی رسیدند.دومین مبارزه ایران با قزاقستان انجام شد که 2 بر یک به نفع ملی پوشان ایرانی خاتمه یافت. در این دیدار سجاد گنج زاده 7 بر یک به برتری رسید، سعید احمدی 9 بر یک پیروز شد، سعید فرخی به تساوی صفر بر صفر دست یافت و ابراهیم حسن بیگی 3 بر 2 باخت.سومین مبارزه کومیته مردان با ژاپن بود که در این مسابقه سجاد گنج زاده 8 بر 4 بر حریف ژاپنی غلبه کرد، سعید احمدی 3 بر 2 برد، ذبیح اله پورشیب 2 بر صفر شکست خورد، ناصر نجفی 10بر2 باخت و سعید فرخی به تساوی 3 بر 3 رسید تا تیم ژاپن در امتیاز تکنیکی بالاتر از ایران قرار گرفته و به فینال راه یابد. تیم ایران برای کسب مدال برنز به مصاف کره جنوبی رفت و با نتیجه 3 بر صفر پیروز شد و مدال برنز را بر گردن آویخت. در این دیدار سعید فرخی 8 بر صفر برنده شد، سامان حیدری 6 بر صفر بازی را برد و سجاد گنج زاده 6 بر صفر حریف کره ای را مغلوب کرد.

در کاتای انفرادی داود شاهچراغی مقابل حریف ژاپنی در نخستین مبارزه 5 بر صفر شکست خورد و سپس با عبور از سد عربستان و ازبکستان، برای کسب عنوان برنز به مصاف ماکائو رفت که 3 بر 2 نتیجه را واگذار کرد و از کسب مدال باز ماند.

[ دوشنبه دوم مرداد 1391 ] [ 8:32 ] [ خبر نگار ]

در پایان نخستین روز از پیکارهای کاراته قهرمانی آسیا در تاشکند ازبکستان تیم ملی ایران به 4 مدال طلا، 2 نقره و یک برنز دست یافت.

به گزارش پایگاه خبری کاراته دو و به نقل از سایت فدراسیون کاراته، در یازدهمین دوره مسابقات کاراته بزرگسالان آسیا که از صبح امروز در تاشکند ازبکستان با حضور 254 کاراته کا از 26 کشور آغاز شد، تیم ایران در پایان روز نخست بازیها به 4 مدال طلا توسط ذبیح اله پورشیب، علی فداکار، نسرین دوستی و حمیده عباسعلی، 2 مدال نقره توسط پگاه زنگنه و فاطمه چالاکی و یک مدال برنز توسط سعید علیپور دست یافت.

در وزن به اضافه 84 کیلوگرم ذبیح اله پورشیب سومین مدال طلای مسابقات قهرمانی آسیا را از آن خود کرد، پورشیب که در سالهای 2009 و 2011 و بازیهای آسیایی گوانگژو هم به مدال طلا رسیده بود ، امروز موفق شد در فینال مقابل خالد خلیلف از قزاقستان نفر سوم مسابقات قهرمانی جهان به پیروزی برسد و مدال طلا ی سنگین وزن را از آن خود کند. در فینال پورشیب پس از تساوی 3 بر 3 در وقت قانونی مسابقه با رای داوران برنده تاتامی اعلام شد و مقام قهرمانی را بدست آورد.
پورشیب در مبارزه نخست خود و در ثانیه های ابتدایی مسابقه محمد فدایی از افغانستان را 8 بر صفر برد، در گام دوم مقابل رستم آشورف از ازبکستان کاراته کای کشور میزبان قرار گرفت و با وجود تشویق تماشاگران حاضر در سالن به برتری 4 بر صفر رسید سپس در مبارزه سوم احمد خلیفه از اردن را 7 بر صفر شکست داد تا راهی فینال شود.

در وزن منهای 84 کیلوگرم علی فداکار پس از استراحت در دور نخست، جونگ مین سو نماینده کره جنوبی را 8 بر صفر از پیش رو برداشت، سپس تیمور والوف از تاجیکستان را 9 بر یک مغلوب کرد،در مبارزه سوم آخماتوف از ازبکستان را 8 بر صفر برد تا در فینال مقابل علی ظفر از سوریه قرار بگیرد.در فینال هم موفق شد 3 بر یک از سد حریف سوریه ای خود بگذرد و مدال طلای این وزن را بر گردن آویزد.

نسرین دوستی در وزن منهای 50 کیلوگرم مبارزات خود را با پیروزی 6 بر یک مقابل ازبکستان آغاز کرد دوستی بعد از شکست این حریف در گام دوم کاراته کای مالزیایی را 4 بر یک برد تا در نیمه نهایی به مصاف حریفی از کره جنوبی قهرمان آسیا در سال 2011 برود . در مبارزه سوم دوستی موفق شد حریف خود را با نتیجه 3 بر صفر مغلوب کند و به فینال راه یابد. در فینال دوستی نماینده ژاپن را با نتیجه 10 بر 3 شکست داد تا به نخستین مدال طلای بانوان در رقابتهای قهرمانی آسیا دست یابد.دوستی در این دیدار از ناحیه پا دچار مصدومیت شده بود.

در وزن به اضافه 68 کیلوگرم بانوان حمیده عباسعلی که موفق شده بود پیش از رسیدن به فینال در کمتر از 40 ثانیه تمامی حریفانش را از پیش روبردارد،در فینال هم هما آمیکو از ژاپن دارنده مدال طلای مسابقات قهرمانی آسیا در سالهای 2008 و 2011 را با نتیجه 4 بر 3 مغلوب کند و به مدال طلای این وزن دست یابد. عباسعلی پیش از رسیدن به فینال، ابتدا حریفی از هند را با نتیجه 8 بر صفر از پیش رو برداشت، سپس ژیا یوان از چین را 8 بر صفر شکست داد .

در وزن منهای 68 کیلوگرم پگاه زنگنه پس ازبرد کاراته کایی از مالزی با نتیجه 2 بر یک در مبارزه نخست، در گام دوم به مصاف نماینده ویتنام رفت و موفق شد 3 بر صفر بر این حریف غلبه کند، زنگنه در سومین مبارزه یک بر صفر از سد مایومی ژاپنی گذشت و راهی فینال شد. در فینال هم با نتیجه 5 بر 3 از نماینده اندونزی باخت و به مدال نقره این وزن رسید.
فاطمه چالاکی در وزن منهای 55 کیلوگرم پس از اینکه در بازی اول توانست نیشا آلاگاسان از مالزی را پس از تساوی صفر بر صفر در وقت قانونی با رای داوران شکست دهد در گام دوم شی جیانگ لی از چین را 5 بر یک مغلوب کرد تا در مبارزه سوم مقابل نماینده ویتنام دارنده مدال طلای بازیهای آسیایی گوانگژو به برتری 5 بر یک برسد.چالاکی در فینال مقابل کوبایاچی از ژاپن قرار به دلیل 4 اخطاره شدن نتیجه را واگذار کرد و به مدال نقره بسنده نمود.


در وزن منهای 60 کیلوگرم سعید علیپور ابتدا نماینده عراق را 4 بر یک شکست داد، در مبارزه دوم مقابل حریفی از ازبکستان پس از تساوی صفر بر صفر با رای داوران برنده اعلام شد، سپس مقابل حریفی از افغانستان به برتری 3بر یک رسید تا در مقابل کاراته کایی از قزاقستان دارنده مدال نقره جهان در سال 2008 و نقره آسیا در سال 2011 قرار بگیرد، علیپور در این مبارزه 2 بر صفر نتیجه را واگذار کرد تا در گروه بازنده ها به مبارزاتش ادامه دهد. در این گروه علیپور موفق شد لولا مازین از اردن را یک بر صفر شکست دهد و به مدال برنز دست یابد.
در این وزن کره جنوبی اول شد، قزاقستان در مکان دوم ایستاد و ایران و ژاپن مشترکاً سوم شدند.

در وزن منهای 61 کیلوگرم بانوان هم سمانه خوش قدم در مبارزه نخست مقابل مالزی 4 بر یک نتیجه را واگذار کرد و با توجه به اینکه حریفش در نیمه نهایی از کاراته کایی ژاپنی باخت، خوش قدم از راهیابی به مرحله رپه شارژ باز ماند و حذف شد.

در وزن منهای 55 کیلوگرم وحید حسنی پور ابتدا نماینده پاکستان را 7 بر یک برد، فاضل احمدی از افغانستان را 5 بر صفر مغلوب کرد، در مبارزه سوم پس از تساوی در وقت قانونی مسابقه مقابل حریف چینی با رای داوران بازنده شد و به گروه بازنده ها رفت.در این گروه هم برابر اندونزی پس از تساوی 3 بر 3 با رای داوران به نفع حریف ازدست یابی به مدال باز ماند.

محمد هادی داود آبادی در وزن منهای 75 کیلوگرم با باخت مقابل احمد السفری کویتی با نتیجه 4 بر 2 از دور رقابتها کنار رفت.

در وزن منهای 67 کیلوگرم هم حامد زیگساری در بازی نخست فحد الخاتمی از عربستان را 9 بر صفر شکست داد، سپس در مصاف با نماینده قزاقستان 3 بر صفر مغلوب شد و در رپه شارژ هم از حریف پاکستانی خود 2 بر یک شکست خورد و از دور رقابتها کنار رفت.


[ یکشنبه یکم مرداد 1391 ] [ 23:34 ] [ خبر نگار ]

قرعه کشی یازدهمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی آسیا در تاشکند ازبکستان برگزار شد و بانوان کاراته کاهای کشورمان حریفان خود را شناختند.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، در یازدهمین دوره پیکارهای قهرمانی آسیا که از فردا دوشنبه 26 تیر ماه در بخش بزرگسالان آغاز می شود، 249 کاراته کا از 25 کشور آسیایی به روی تاتامی می روند.

بر این اساس، در وزن 50- کیلوگرم که 16 کاراته کا حضور دارند، نسرین دوستی در مبارزه اول باید به مصاف "النا مالک نور" از مالزی برود. او در صورت پیروزی با برنده دیدار افغانستان و ازبکستان ملاقات می کند. در این گروه کاراته کاهایی از کره جنوبی، هند، اندونزی و چین حضور دارند.

در وزن منهای 55 کیلوگرم که با حضور 25 کاراته کا برگزار می شود، فاطمه چالاکی در گروه A به مصاف "نیشا آلاگاسان" از مالزی می رود. چالاکی در مسابقات قهرمانی آسیا در سال 2011 هم با این کاراته کا مبارزه کرد و پیروز شده بود.
چالاکی در صورت عبور از مرحله اول به مصاف برنده چین و تایوان می رود. در این گروه هند، ازبکستان، ویتنام و کره جنوبی هم حضور دارند.

سمانه خوش قدم نماینده بانوان در وزن منهای 61 کیلوگرم است که باید ابتدا با "گوپالاسامی" از مالزی، نایب قهرمان بازیهای آسیایی گوانگجو و دارنده برنز مسابقات آسیایی چین در سال 2011 مبارزه کند. خوش قدم در صورت پیروزی مقابل این کاراته کا باید به مصاف حریف ژاپنی دارنده مدال طلای، مسابقات قهرمانی آسیا در سال 2011 برود. در این گروه کره جنوبی، ازبکستان، تاجیکستان، ویتنام و سری لانکا حضور دارند. در این وزن 16 کاراته کا شرکت دارند.

در وزن منهای 68 کیلوگرم پگاه زنگنه در نخستین مبارزه با "جفری کریسنان" از مالزی مبارزه می کند و در صورت برتری باید به مصاف برنده پاکستان و ویتنام برود. در این گروه 16 کاراته کا حضور دارند که نمایندگان ژاپن، کره جنوبی و هند از جمله آنها هستند.
در وزن به اضافه 68 کیلوگرم حمیده عباسعلی نماینده سنگین وزن بانوان باید در گروهی به رقابت بپردازد که 10 کاراته کا شرکت دارند. عباسعلی پس از استراحت در دور نخست، در اولین گام با "هن کوماری" از هند دیدار می کند. در این گروه چین، قزاقستان و مالزی حضور دارند.

در کومیته تیمی که 17 تیم حضور دارند، تیم ایران در اولین دیدار به مصاف افغانستان می رود، در صورت پیروزی با برنده اندونزی و مالزی دیدار می کند. در گروه ایران هنگ کنگ، کره جنوبی و قزاقستان شرکت دارند.
در کاتای تیمی 7 تیم شرکت دارند. ایران در مبارزه اول با ویتنام و در صورت پیروزی با ازبکستان مبارزه می کند.

در کاتای انفرادی مهسا افسانه نماینده کاتای بانوان است که با قرعه سختی مواجه شده، وی در ابتدا باید با تی هویی از تایوان مسابقه دهدو سپس با لی جی از مالزی دیدار می کند در این گروه ریکا اسامی ژاپنی به همراه کاتاروهایی از هنگ کنگ و افغانستان نیز حضور دارند.

گفتنی است مسابقات کاتای تیمی، کومیته تیمی و کاتای انفرادی در روز آخر برگزار می شود.

[ جمعه سی ام تیر 1391 ] [ 8:30 ] [ خبر نگار ]

پس از برگزاری مراسم قرعه کشی مسابقات کاراته قهرمانی آسیا در تاشکند ازبکستان نمایندگان کاراته ایران در بخش بزرگسالان رقبای خود را شناختند.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، در یازدهمین دوره رقابتهای قهرمانی آسیا در تاشکند ازبکستان، 249 کاراته کا از 25 کشور آسیا حضور دارند که کاراته کاهای ایرانی در دو بخش کاتا و کومیته حریفانشان را شناختند.

در وزن منهای 55 کیلوگرم که با حضور 17شرکت کننده برگزار می شود سعید حسنی پور با محمد کاشف از پاکستان مسابقه می دهد و در صورت پیروزی به مصاف برنده افغانستان و سری لانکا می رود. در این گروه سون چن چائو دارنده برنز مسابقات قهرمانی آسیا از چین به همراه کاراته کاهایی از اندونزی، ویتنام و عربستان حضور دارند.

در وزن منهای 60 کیلوگرم با 19 شرکت کننده، سعید علیپور در گروه B مبارزات این وزن در گام اول باید با اسکوف دیک بوجان از ازبکستان دیدار می کند. در این گروه غلاوه بر دارخان آسابیلف نایب قهرمان جهان در سال 2008 و نایب قهرمان آسیا در سال 2009، کاراته کاهایی از افغانستان، تاجیکستان، اردن و هند حضور دارند.

در وزن منهای 67 کیلوگرم حامد زیگساری در بازی نخست با فهد الخاتمی دارنده برنز آسیا از عربستان دیدار می کند. در این گروه اردن، افغانستان، هند، قزاقستان، سوریه و عباس سعدی قهرمان آسیا در سال 2011 از پاکستان دیگر رقبای زیگساری هستند. در این وزن 22 کاراته کا شرکت دارند.

در وزن منهای 75 کیلوگرم که با حضور 20 کاراته کا برگزار می شود، محمد هادی داود آبادی پس ا زیک دور استراحت با برنده کویت و افغانستان دیدار می کند.چین، هند، ماکائو، اردن، قرقیزستان، پاکستان و ویتنام دیگر کاراته کاهای شرکت کننده در این وزن هستند.

در وزن منهای 84 کیلوگرم که به همراه وزن منهای 67 کیلوگرم با 22 کاراته کا بیشترین شرکت کننده را دارد، علی فداکار پس از استراحت در دور نخست با برنده قرقیزستان و تایلند مبارزه می کند.در این گروه کاراته کاهای تاجیکستان، پاکستان، هند، چین تایپه، ازبکستان، مالزی و ماکائو حضور دارند.

در سنگین وزن(84+ کیلوگرم) ذبیح اله پورشیب در گروهی مبارزه می کند که 14 شرکت کننده دارد. پورشیب در نخستین دیدار با محمد فدایی از افغانستان پیکار می کند و در مبارزه دوم با برنده ازبکستان و هند مسابقه خواهد داد. حریف ازبک رستم آشورف نام دارد، همان کاراته کایی که سال گذشته در فینال مسابقات آسیایی از پور شیب شکست خورد و نقره گرفت. اردن، هنگ کنگ و تایوان دیگر حریفان پورشیب در این وزن هستند.

در کاتای انفرادی که داود شاهچراغی با قرعه سختی روبرو شده است. وی در نخستین مبارزه با حریف ژاپنی دیدار می کند . در گروه شاهچراغی که در گروهB مبارزه می کند امارات نایب قهرمان آسیا در سال 2011، ماکائو، هند، سوریه، تاجیکستان، قزاقستان، ازبکستان و عربستان صعودی شرکت دارند. در این گروه 22 کاتارو حضور دارند.

در کاتای تیمی که 12 تیم شرکت دارند، تیم ایران در بازی اول با هند مسابقه می دهد و سپس به مصاف کویت خواهد رفت. ژاپن،هنگ کنگ و مالزی در این بخش شرکت دارند.

در کومیته تیمی هم ایران با هند مبارزه می کند و در صورت پیروزی با قزاقستان روبررو می شود، هنگ کنگ، تاجیکستان، کره جنوبی، اندونزی، کویته، ژاپن و تایلند نیز در این گروه هستند. در این بخش 19 تیم حضور دارند.

گفتنی است مسابقات کاتای تیمی، کومیته تیمی و کاتای انفرادی در روز آخر برگزار می شود.

[ جمعه سی ام تیر 1391 ] [ 8:29 ] [ خبر نگار ]

در نخستین روز از دوازدهمین دوره پیکارهای قهرمانی آسیا که در تاشکند ازبکستان و در رده سنی نوجوانان برگزار شد، کاراته کاهای ایران باکسب 3 مدال طلا، 2 نقره و 4 برنز و عنوان نایب قهرمانی مسابقات به کار خود پایان دادند.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، در دوازدهمین دوره این پیکارها که 25 کشور آسیایی حضور داشتند، در وزن منهای 63 کیلوگرم پسران، علیرضا قاضی با برتری مقابل حریفانی از ازبکستان(4 بر صفر)، ژاپن(4 بر 2)، تایلند(4 بر 2) و اندونزی (9 بر یک) مدال طلای این وزن را بر گردن آویخت.

در وزن به اضافه 70 کیلوگرم علی بهبود نمایندگان کره جنوبی (4 بر صفر)، قزاقستان(4 بر 3) و ازبکستان (2 بر یک) بر سکوی قهرمانی ایستاد.

در وزن منهای 47 کیلوگرم دختران هم سمیه تکمار با شکست دادن حریفانی از هند(8 بر 2)، قزاقستان(5 بر یک) و ژاپن (3 بر 2) صاحب مدال طلا شد.

در کاتای انفرادی مهدی امامی در بخش پسران با پشت سر گذاشتن عربستان،کویت و مالزی، در فینال به حریف ژاپنی باخت و نقره گرفت.

آرزو نعمتی پور نیزدیگر نماینده کاتای انفرادی در بخش دختران بود که با غلبه بر قزاقستان و مالزی ، در فینال مغلوب نماینده ژاپن شد و به مدال نقره بسنده نمود.

رامین قراگوزلو در وزن منهای 57 کیلوگرم کاراته کاهایی از کویت(3 بر 2) و ازبکستان(3 بر صفر)برد و در مبارزه سوم مغلوب با نتیجه یک بر صفر مغلوب چین شد تا در گروه بازنده ها به مصاف تایلند برود که با برتری 3 بر صفر مقابل این حریف برنز گرفت.

علیرضا شیر صفت دیگر نماینده پسران در وزن منهای 52 کیلوگرم بود که ویتنام و هند را با نتایج 6 بر صفر و 8 بر صفر برد تادر مبارزه سوم مقابل ژاپن 3 بر صفر مغلوب شده و به گروه بازنده ها برود که در این گروه 2 بر صفر بر کاراته کایی از مالزی غلبه کرد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن منهای 70 کیلوگرم محمد گیلان پور کویت را 2 بر یک برد، در مبارزه دوم با تساوی مقابل قرقیزستان با نتیجه 2 بر 2 و رای داوران به نفع حریف به گروه بازنده ها رفت تا در این گروه 4 بر یک نماینده انونزی را شکست دهد و مدال برنز را بر گردن آویزد.

در بخش دختران هم ملیکا احدی در وزن به اضافه 54 کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست، با پیروزی مقابل قزاقستان، در بازی دوم مغلوب حریف ژاپنی شد و برنز گرفت.

فردا و در ادامه این رقابتها کاراته کاهای رده سنی جوانان به روی تاتامی می روند.

 

پرونده تیم ملی نوجوانان در دوازدهمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی آسیا در تاشکند ازبکستان با کسب 3 مدال طلا، 2 نقره و 4 برنز بسته شد.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، در دوازدهمین دوره این رقابتها که 25 کشور آسیایی حضور داشتند، در رده سنی نوجوانان(14-15 سال)، تیم ژاپن با کسب 5 مدال طلا، 2نقره و یک برنز صدر جدول رده بندی را بدست آورد، تیم ایران با 3 طلا، 2نقره و 4 برنز در جای سوم ایستاد، ازبکستان با یک طلا و 3نقره جایگاه سوم را بهخود اختصاص داد.

تایلند با یک طلا چهارم شد، اندونزی و قزاقستان با یک نقره و 3 برنز مشترکاً در مکان پنجم قرار گرفتند.

در این رده کشورهای چین، اردن، چین تایپه، مالزی، سوریه، کویت و قرقیزستان کاراته کاهای خود را سکوی دیدند.

برای تیم ایران، سمیه تکمار ، علی بهبود و علیرضا قاضی 3 مدال طلا، مهدی امامی و آرزو نعمتی پور در کاتای انفرادی مدال نقره، علیرضا شیر صفت، ملیکا احدی، محمد گیلان پورو رامین قراگوزلو مدال برنز رده سنی نوجوانان را گرفتند.

یازدهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا فردا با برگزاری مسابقات جوانان 16-17 سال برگزار می شود و کاراته کاهای کشورمان با ترکیب کامل در دو بخش دختران و پسران به میدان می روند.

[ پنجشنبه بیست و نهم تیر 1391 ] [ 11:28 ] [ خبر نگار ]

به گزارش پایگاه خبری کاراته دو و به نقل از سایت فدراسیون کاراته، در مسابقات کاراته جوانان قهرمانی آسیا که در تاشکند با حضور 25 کشور آسیایی در حال برگزاری است، در کاتای انفرادی 17-16 سال امیرعلی زنجانی ابتدا کویت را 3 بر 2 شکست داد، سپس مقابل نماینده تایلند با همین نتیجه پیروز شد، در مبارزه سوم حریفی از ماکائو را 5 بر صفر مغلوب کرد تا درفینال مقابل کاتاروی ژاپنی قرار بگیرد. در فینال، زنجانی 5 بر صفر نتیجه را واگذار کرد تا مدال نقره را از آن خود کند.

در بخش دختران و در کاتای انفرادی همین رده سنی، پریسا رحمانی نماینده اندونزی را 3 بر 2 شکست داد، در مبارزه دوم 4 بر یک کاتارویی از مالزی را مغلوب کرد و در فینال مقابل حریف ژاپنی 5 بر صفر باخت و مدال نقره را کسب کرد.

در کاتای تیمی 17-16 سال تیم دختران ایران با ترکیب مائده نصیری‌پی، مهدیه شکور و پریسا رحمانی به میدان رفت که در مبارزه نخست اندونزی را 5 بر صفر برد، در مسابقه دوم مقابل قزاقستان هم با نتیجه 5 بر صفر به برتری رسید و در فینال موفق شد 5 بر صفر تیم کاتای ویتنام را شکست دهد و صاحب مدال طلا این دوره از پیکارها شود.

در کاتای تیمی 17-16 سال تیم پسران ایران با ترکیب معین برکم، سیدبهروز حسینی نسب و اسماعیل نخعی ابتدا قزاقستان را 5 بر صفر مغلوب کرد، در دومین مبارزه خود نماینده کویت را با نتیجه 3 بر 2 از پیش رو برداشت و در فینال مقابل حریفی از عربستان 5 بر صفر به پیروزی رسید و صاحب مدال طلای بخش کاتای تیمی مردان شد.

 

[ پنجشنبه بیست و نهم تیر 1391 ] [ 8:25 ] [ خبر نگار ]
در کلاس ارتقای داوری کاراته آسیا که پیش از آغاز مسابقات قهرمانی آسیا در تاشکند ازبکستان برگزار شد، 19 داور از 21 داور اعزامی کشورمان با کسب رتبه قبولی درجه آسیایی خود را ترقی دادند.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، در این کلاس که بیش از 180 داور از سراسر قاره آسیا حضور داشتند، این داوران کشورمان موفق شدند درجه خود را ارتقاء ببخشند:

رفری A کومیته:
جواد سلیمی، موسی جعفری، رضا توپی، محمد کاظمی، جمشید زند، حمید نیکو همت، علی صاحبی ،افسانه باقری و المیرا گول زاده ( اکبر دهقان هم موفق شد درجه رفری A کومیته خود را تثبیت کند.)

رفری B کومیته:
علیرضا کرمانی، هوشنگ جان محمدی، فرشاد مناف زاده، فاطمه مسطوره بک و آزاده عقیلی

جاج A کومیته:
یوسف گرشاسبی، فاطمه پورزمانی و شهناز حسنین (زهرا دهقانی هم موفق شد درجه جاج Aکومیته خود را تثبیت کند.)

جاج A کاتا:
جواد سلیمی، رضا توپی، محمد کاظمی، یوسف گرشاسبی، شهناز حسنین، فاطمه مسطوره بک و آزاده عقیلی( اکبر دهقان هم موفق شد درجه جاج A کاتا خود را تثبیت کند.)

جاج B کاتا:
موسی جعفری، جمشید زند، حمید نیکو همت، علی صاحبی ،افسانه باقری،فرشاد مناف زاده، هوشنگ جان محمدی، فاطمه پورزمانی،مونا نبیلی و علیرضا کرمانی(زهرا دهقانی هم موفق شد درجه جاج B کاتا خود را تثبیت کند.)
[ شنبه بیست و چهارم تیر 1391 ] [ 10:53 ] [ خبر نگار ]

 

به گزارش روابط عمومی هیأت کاراته استان اصفهان، عصر دیروز سه شنبه 20 تیرماه با شروع سفرهای شهرستانی هیأت کاراته استان ، شهرستان نجف آباد میزبان اولین نشست بود. این جلسه که در سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش شهرستان نجف آباد برگزار گردید علی دعوائیها رئیس هیأت کاراته استان، سیدمحمد طباطبایی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان نجف آباد، علی اکبر نجفیان رئیس هیأت کاراته شهرستان نجف آباد، محمد ابوطالبی مسئول کمیته بازرسی، داود یزدخواستی مسئول کمیته شهرستانها و محمدعلی شاه زیدی مدیر روابط عمومی هیأت استان و لیلا معین نائب رئیس و شهرام کاظمی دبیر و حجت میرعباسی مسئول امور اداری هیأت کاراته شهرستان نجف آباد و جمعی از مربیان و پیشکسوتان این شهرستان حضور داشتند. در این جلسه سیدمحمد طباطبایی رئیس اداره ورزش و جوانان نجف آباد ضمن ابراز رضایت از فعالیتهای هیأت کاراته نجف آباد گفت باتوجه به فعالیت بیش از 45 هیأت ورزشی در شهرستان نجف آباد، این شهرستان ظرفیتهای خوبی را در ورزش استان دارا می باشد.

در ادامه علی دعوائیها ضمن تشکر از اداره ورزش و جوانان و هیأت کاراته شهرستان نجف آباد به لزوم وحدت و همدلی در کاراته تأکید کرد.وی اذعان داشت فعالیت سبکها بایستی با هیأت های شهرستان مربوط هماهنگ و همسو باشد. وی در خصوص آموزش نیز گفت لازم است مربیان این رشته زکات علم خود را با نشر آن بپردازند و وظیفه مربیان را پرورش و تربیت هنرجویان دانست ، وی همچنین خطاب به هیأت های کاراته شهرستانها گفت سبکها را ارج نهید و بستر فعالیت را برای تمام سبکها فراهم کنید.

در ادامه این جلسه محمد ابوطالبی مسئول کمیته بازرسی هیأت استان، داوود یزدخواستی مسئول کمیته شهرستانها، محمد شاه زیدی مدیر روابط عمومی مطالبی در خصوص موارد مربوط به حیطه مسئولیتی خود ارائه کردند. پس از آن شهرام کاظمی دبیر و خانم لیلا معین نائب رئیس و حجت میرعباسی مسئول امور اداری هیأت کاراته نجف آباد، گزارشی اجمالی از فعالیتهای آن هیأت در بخش آقایان وبانوان ارائه کردند.درپایان علی اکبر نجفیان رئیس هیأت کاراته نجف آباد ضمن تشکر از حضور مسئولین هیأت کاراته استان در نجف آباد گفت: شهرستان نجف آباد دارای پیشینه و جایگاه رفیعی در ورزش استان و کشور می باشد و این مهم جز با تلاش و همدلی بدست نیامده است وی همچنین افزود با توجه به پتانسیل بالای این رشته در شهرستان نجف آباد در بخش مربیگیری، داوری و قهرمان پروری با حفظ کسوت و استفاده از تجارب پیشکسوتان و نیروی جوانان ازهیچ خدمتی در کاراته نجف آباد مضایقه نخواهم کرد.

 

[ چهارشنبه بیست و یکم تیر 1391 ] [ 11:56 ] [ خبر نگار ]

 به گزارش روابط عمومی هیأت کاراته استان اصفهان، علی اکبر نجفیان رئیس هیأت کاراته شهرستان نجف آباد در جلسه عصر دیروز، ضمن خیرمقدم و تشکر از حضور مسئولین هیأت کاراته استان در این جلسه از پیشکسوت ورزش و کاراته نجف آباد آقای حاج امینی یاد کرد. وی نجف آباد را شهر شهید احمدکاظمی و یاران شهید خرازی نامید وی در ادامه از نجف آباد با عنوان قدیمی ترین شهر جدید ایران نام برد و گفت طی سالهای اخیر تحولات چشمگیری در شهرستان نجف آباد از حیث عمرانی، زیربنایی و ورزش صورت گرفته است. نجفیان ضمن تشکر از زحمات طباطبایی رئیس اداره ورزش و جوانان نجف آباد گفت: افزایش سرانه مجموعه های ورزشی شهرستان و تشکیل مجمع خیرین ورزشی شهرستان نجف آّباد از اقدامات خوب اداره ورزش نجف آباد است. نجفیان در ادامه افزود هیأت کاراته نجف آباد باهدف استفاده از تمام ظرفیتها و بدون حاشیه به کارخود ادامه می دهد وی همچنین خطاب به کاراته کاران نجف آباد گفت کاراته را برای کاراته و شهر را برای آبروی شهر بخواهند.

[ چهارشنبه بیست و یکم تیر 1391 ] [ 10:56 ] [ خبر نگار ]


40 طلا، 37 نقره و 39 برنز حاصل 22 سال تلاش كاراته كاهاي ايران در تاتامي آسيايي

تیم ملی بزرگسالان کاراته کشورمان در حالی روز جمعه( 23تيرماه) عازم رقابتهای قهرمانی آسیا می شود که پیش از این در 12 دوره برگزاری این پیکارها، در مجموع به 40 مدال طلا، 37 مدال نقره و 39 مدال برنز شده بود.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، تيم ملي كاراته ايران در 12 دوره گذشته به دو عنوان قهرماني ( بخش مردان) 6 نايب قهرماني و 3 مقام سومي دست يافت تاپس از ژاپن يكي از موفق ترين تيم هاي اين رقابتها باشد.( دو دوره اين مسابقات با نام قهرماني آسيا - اقيانوسيه برگزار شد و از سال 1993 وقتي كاراته كاهاي آسيايي سفره خود را از كاراته كاهاي اقيانوسيه جدا كردند! مسابقات تحت عنوان قهرماني آسيا برگزار شد كه تاكنون نيز ادامه دارد).

*درنخستین دوره این پیکارها که در سال 1989 در استرالیا برگزار شد تیم ایران توسط افشین کشاورز وعلیرضا تاجیک به مدال طلا رسید، فریبرز جهانبخش مدال نقره را از آن خود کرد و شعبان ساعدی،حسین شعفی و محسن ونکی سه کاراته کایی بودند که صاحب مدال برنز شدند تا ایران با 6 مدال به مقام سومی آسیا دست یابد.

*دومین دوره مسابقات در سال 1991 به میزبانی نیوزلند برگزار شد و ایران مقام سومی اش را تکرار کرد. برای تیم ایران در این دوره حسین شعفی تنها طلایی کاروان ایران بود، در کومیته تیمی(حسین شعفی،وحید خواجه حسینی،قاسم اعلایی،مهدی جعفری،سعید آشتیان،علیرضا تاجیک،فریبرز جهانبخش) و قاسم اعلایی 2 مدال نقره را به ارمغان آوردند و وحید خواجه حسینی(2مدال برنز)،حسین شعفی،ابراهیم نادربیگی، فریبرز جهانبخش، مهدی جعفری وعلیرضا تاجیک صاحب نشان های برنز شدند.

*مسابقات آسیایی تایوان سومین دوره این رقابتها بود که در سال1993 برگزار شد و سعید آشتیان مدال طلا،وحید خواجه حسینی، قاسم علایی، علیرضا تاجیک در کومیته تیمی مدالهای نقره و محمد حجتیان، مازیار فرید خمامی، آرش جوانشیر و سهیل خادم مقدم مدالهای برنز را بدست آرودند تا تیم ایران برای اولین بار نایب قهرمان این پیکارها شود.

*چهارمین و پنجمین دوره مسابقات در سالهای 1995و1997 به ترتیب در فیلیپین و ماکائو برگزار شد و تیم ایران عنوان نایب قهرمانی اش را بار دیگر تکرار کرد.
در سال 1995سعید آشتیان ، علیرضا کتیرایی، مجید عبدالحسینی و مرحوم علی شاطر زاده 4 کاراته کایی بودند که مدال های طلا را برای تیم ایران به ارمغان آوردند و تیم ملی توسط مهدی جعفری و در کومیته تیمی به مدال نقره رسید و مازیار فرید خمامی مدال برنز را بر گردن آویخت.

*در سال 1997 هم علی شاطر زاده و مهدی جعفری مدال طلا، مازیار فرید خمامی ،مهدی عمو زاده، علیرضا کتیرایی وبنیامین نجیبی باهر 4 مدال نقره ،مجید عبدالحسینی و کومیته تیمی 2 مدال برنز را بدست آوردند.

*در سال 1999 سنگاپور بود که تیم ملی کاراته ایران صاحب 10 مدال طلا، نقره و برنز شد تا برای نخستین بار عنوان قهرمان رقابتهاي آسيا به مردان كشورمان برسد.
یوسف عطایی، اسفندیاری، مهدی عمو زاده ،علیرضا کتیرایی،بنیامین نجیبی باهر وعلی شاطر زاده 6 مدال طلا گرفتند. مازیار فرید خمامی و کاتا تیمی(مجید اشجعی- امین مزارعی- عباد فیضی) نشان نقره، مجید عبدالحسینی و کومیته تیمی با ترکیب (مجید عبدالحسینی-مهدی عمو زاده –علیرضا کتیرایی-بنیامین نجیبی باهر-علی شاطر زاده- مازیار فرید خمامی - مهران بهنام فر) صاحب مدال برنز شدند.

*در سال 2001 و در مالزی بود که تیم ایران اگر چه 8 مدال بدست آورد نه تنها نتوانست از عنوان قهرمانی اش دفاع کند بلکه در مکان چهارم ایستاد. در آن دوره حسن شاطر زاده تنها طلایی تیم ایران بود. علی شاطر زاده، مهران بهنام فر وجاسم ویشگاهی 3 مدال نقره، علی ساریخانی، ناصر خواجه حسینی، کاتا تیمی(مجید اشجعی-امین مزارعی-عباد فیضی)و کومیته تیمی مدال برنز گرفتند.

*سال 2003 ماکائو بود که تیم ایران برای چهارمین بار توانست مقام نایب قهرمانی را بدست آورد.نادر جودت، علی شاطر زاده و کومیته تیمی مدالهای طلا، حسین روحانی، مهدی عمو زاده، محسن سلیمی، مهران بهنام فر و مجید طحانی مدالهای نقره ،محسن اشرفی در (کاتا انفرادی) وکاتا تیمی مدالهای برنز را کسب کردند.

*سال 2004 تایوان بود که باز هم تیم ایران به مقام نایب قهرمانی دست یافت.برای تیم ایران در این بازیها حسن روحانی، سعید فرخی، علیرضا کتیرایی مدالهای طلا ، حسین روحانی، مهدی عمو زاده، جاسم ویشگاهی وکومیته تیمی 4مدال نقره و احمد اخوان، مازیار الهامی وکاتا تیمی مدالهای برنز را بدست آوردند.

*در سال 2005 تیم ایران با 13 مدال بیشترین تعداد مدال را در تمامی دوره هایی که پیش از این شرکت نموده بود را کسب کرد.نادر جودت ، سعید فرخی، علی شاطرزاده ، کومیته تیمی(مجید عبدالحسینی- مهدی جعفر قلی زاده-سعید فرخی-جاسم ویشگاهی-مهران بهنام فر-نادر جودت-مهدی عمو زاده) 4 مدال طلا، حسین روحانی، مهدی عمو زاده، محسن سلیمی، مهران بهنام فر، حامد زیگساری، سعید فتحی نژاد، 6 مدال نقره،محسن اشرفی(کاتا انفرادی )، کاتا تیمی(احد شاهین-رامین ذاکری –عادل رهبران) و مجید طحانی 3مدال برنز را بدست آوردند. این رقابتها در ماکائو برگزار شد و تیم ایران به مقام نایب قهرمانی رسید.

*در سال 2007 مالزی تیم ایران یک رتبه نزول کرد و به جایگاه سوم رسید.جاسم ویشگاهی، نادر جودت، مازیار الهامی، منصور حسن بیگی مدالهای طلا، کومیته تیمی(جاسم ویشگاهی- اسماعیل ترکزاد-مازیار الهامی-رضا عزیزی-مهدی جعفر قلی زاده-نادر جودت-رسول همرنگ) مدال نقره ، محسن اشرفی وعلی اسدی 2 مدال برنز را برای تیم ارمغان آوردند.

*در سال 2009 به میزبانی چین برگزار شد تیم ایران در بخش مردان قهرمان شد، اما در مجموع به مقام نایب قهرمانی دست یافت.محمد قاسمی، محمد غروبی، سعید فرخی ، نادر جودت، ذبیح اله پور شیب و کومیته تیمی(مهدی دولی خانی-فرزاد عباس زاده-مهدی سلطانی-حامد زیگساری-علی اسدی) مدالهای طلا، کاتا تیمی(رضا خداشناس- میلاد خدایاری-سید جمشید حسینی) مدال نقره، حسن غفاری وسید داود شاهچراغی مدالهای برنز را از آن خود کردند.

سال 2011 چین هم با نایب قهرمانی تیم ایران همراه بود. سعید فرخی، ذبیح اله پور شیب وکومیته تیمی مدال طلا ،حمیده عباسعلی و تیم کاتای بانوان مدال نقره ، امیر مهدی زاده ، مهدی سلطانی، مهسا افسانه وکومیته تیمی بانوان 4 مدال برنز را کسب کردند.

اما در این دوره از پیکارها که به میزبانی تاشکند ازبکستان طی روزهای 24 تا 27 تیر ماه برگزار می شود و ملی پوشان كشومان با انگیزه ای دوچندان راهی این رقابتها می شوند تا علاوه بر کسب بهترین نتیجه، مدالهای خوشرنگی هم کسب کنند.

برای تیم ایران در این دوره داود شاهچراغی،فريد حقيقي، آرمین روشنی ،فرزاد محمد خانلو ،احد شاهین،وحيد حسني پور، سعيد علي پور، سعيد احمدي، حامد زيکساري،ابراهيم حسن بيگي، سعيد فرخی، محمد هادي داود آبادی، ناصر نجفی، علی فداکار،ذبیح الله پور شيب،سامان حیدری و سجاد گنج زاده در بخش مردان و مهسا افسانه،نجمه سادات قاضی زاده، الناز تقی پور، سحر کرجي، فاطمه چالاکی، سمانه خوشقدم،پگاه زنگنه ،حميده عباسعلي، نسرين دوستي، ليلا بهرامي و سميرا ملکي پور در بخش بانوان به میدان می روند.

 

[ یکشنبه هجدهم تیر 1391 ] [ 13:55 ] [ خبر نگار ]

 

به گزارش روابط عمومی هیأت کاراته استان اصفهان، در پایان رقابتهای انتخابی سبکهای آزاد که در تاریخ 24 خرداد ماه در سالن کبکانیان تهران انجام شد 14 نفر به اردوی تیم ملی سبکهای آزاد دعوت شدند. محمود غریب نبی و محمد سلطانی دو نماینده اصفهان نیز از اردونشینان این تیم هستند. گفتنی است این تیم خود را برای رقابتهای قهرمانی سبکهای آزاد جهان که مهرماه امسال در کشور ژاپن برگزار می شود اماده می کند.

 

[ چهارشنبه هفتم تیر 1391 ] [ 13:54 ] [ خبر نگار ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

پایگاه اطلاع رسانی کاراته جهان آسیا ایران اصفهان
موضوعات وب